Bir borsa daha Çinli kullanıcılara kapılarını kapıyor: Varlıklarınızı çekin

Bir borsa daha Çinli kullanıcılara kapılarını kapıyor: Varlıklarınızı çekin

Paylaş
Uzman Coin: Bir borsa daha Çinli kullanıcılara kapılarını kapıyor: Varlıklarınızı çekin

Kripto para topluluğuna karşı Çin’de Mayıs ayında başlayan yasaklama operasyonu tüm hızıyla devam ederken, Çin Merkez Bankası’nın (PBOC) geçtiğimiz Cuma günü yapılan açıklamada tüm kripto para işlemlerinin yasa dışı olduğu ilân edilmişti ve “Kripto para bağlantılı yapılan işlemlerin tümü illegaldir.” denilmişti.

Birçok borsanın zaten terk etmiş olduğu Çin’de son aylarda büyük madencilik şirketleri de daha çok Kuzey Amerika bölgesi olmak üzere diğer yerlere göç etmişlerdi.

“En kısa sürede varlıklarınızı çekin”

Önemli kripto para borsalarından CoinEX de bugün yaptığı açıklamayla, Çin ana karasındaki kullanıcıların artık borsanın hizmetlerinden yararlanamayacağını duyurdu:

“Çin hükümetinin düzenleyici politikalarının gerektirdiklerine uymak için Çin ana karasındaki kullanıcıları tamamen borsanın dışına alacağız. Hesabınızda hala fon bulunuyorsa, 31 Ekim 2021, Pekin saati ile 16’dan önce sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Lütfen bu zamandan önce varlıklarınızın elden çıkarılmasını mümkün olan en kısa sürede tamamlayın. İçinde fon bulunmayan hesaplar ise 30 Eylül tarihinde kapatılacaktır”

Birkaç gün önce de, Çin kökenli olan ancak merkezini daha önce ülkenin dışına taşıyan büyük borsalardan Huobi Global de, Çinli kullanıcılara ait tüm hesapların bu yılın sonuna kadar askıya alınacağını açıklamıştı.

Çin’in açıklamasından önce 45 bin dolardan işlem gören Bitcoin, açıklamayla beraber 43 bin doların altına inmiş, geçen bir haftada da 41 bin dolara kadar gerilemişti.

En büyük kripto para şu anda yaklaşık 43200 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap