Binance’ten Sonra Bu İki Bitcoin Borsasından Rus Bankalara Karşı Hamle!

Binance’ten Sonra Bu İki Bitcoin Borsasından Rus Bankalara Karşı Hamle!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance’ten Sonra Bu İki Bitcoin Borsasından Rus Bankalara Karşı Hamle!

Bitcoin ve altcoin dünyası için kıymetli bir gelişme olarak, en az iki büyük kripto borsası, memleketler arası mali yaptırımlar altında olan Rus bankalarını ödeme seçeneklerinden çıkararak Binance’in liderliğini takip etti. Rusya’nın önde gelen iki finans kuruluşu olan Tinkoff Bank ve Sberbank, Bybit ve OKX’teki eşler ortası (P2P) süreçler listesinde artık mevcut değil. İşte detaylar…

İki Bitcoin borsası, Tİnkoff ve Sberbank süreçlerini durduruyor

Rus medya kaynaklarından gelen haberlere nazaran, lokal kullanıcılar artık OKX ve Bybit’in P2P platformlarında Tinkoff Bank yahut Sberbank hesaplarını kullanarak kripto para üniteleri karşılığında fiat para alamayacakları için etkilendiler. Bu değişikliklere karşın, her iki şirketin temsilcileri tarafından resmi kanallar aracılığıyla rastgele bir resmi duyuru yapılmadı.

BTC Piyasası: Binance’ten Sonra Bu İki Bitcoin Borsasından Rus Bankalara Karşı Hamle! 1

Bu aksiyonlar resmi açıklamalar olmadan gerçekleşmiş olsa da, OKX’in kullanıcıların Raiffeisen Bank ve Russian Standard Bank’ın Rusya şubesindeki hesapları aracılığıyla fiat para ünitesi alma seçeneklerini hala koruduğunu belirtmek kıymetlidir. Bu iki finans kuruluşunun da ABD Hazinesi tarafından uygulanan yaptırımlara tabi tutulmamış olması dikkat cazibeli.

Binance’in adımları izleniyor

Yaptırım uygulanan Rus bankalarının kripto borsalarında ödeme seçenekleri olarak varlığına tekrar odaklanılması, The Wall Street Journal’ın Binance’in Tinkoff Bank ve Sberbank’ı transfer yolları olarak listelediğini ortaya koyan bir raporuyla başladı. Fakat 24 Ağustos’ta kullanıcılar, marka renkleri olan “sarı” ve “yeşil “i temsil eden görsel göstergelerin mevcut kalmasına karşın, Tinkoff ve Sberbank’ın Binance P2P platformundan kaybolduğunu fark etti. Sonraki gün The Wall Street Journal, bir Binance sözcüsünün açıklamasına atıfta bulunarak, yaptırım uygulanan bu bankaların listeden büsbütün çıkarıldığını bildirdi. Bu yaptırımlı bankaların kelamda kaldırılmasına karşın, daha ileri araştırmalar, Binance P2P kullanıcılarının hala tercih ettikleri ödeme seçeneği olarak “yeşil banka” kullanarak satış ilanları yayınladıklarını ortaya çıkardı.

BTC Piyasası: Binance’ten Sonra Bu İki Bitcoin Borsasından Rus Bankalara Karşı Hamle! 2

Bu kullanıcılar Russian Standard Bank ya da Ak Bars Bank üzere başka ödeme usullerinden de bahsediyor olsalar da, “reklamveren şartlarında” sadece “yeşil banka” aracılığıyla yapılan transferleri kabul edeceklerini açıkça belirtiyorlar. OKX ve Bybit üzere platformlarda da emsal uygulamaların devam ettiği görülüyor. Burada traderlar, siyasetlerdeki son değişikliklerin bilakis, yaptırım uygulanan bankalar aracılığıyla takas için özel olarak irtibat kuruyor ve seçenekler sunuyor. Bu gelişme, kripto sanayisi ile global finansal düzenlemeler ortasındaki karmaşık etkileşimi vurgulamaktadır. Ortam gelişmeye devam ettikçe, borsaların ve kullanıcıların şeffaflık ve uyumluluk için çabalarken bu zorlukların üstesinden nasıl geleceğini göreceğiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap