Binance’ten ayrılıklar sürat kesmiyor: Sırada Rusya var!

Binance’ten ayrılıklar sürat kesmiyor: Sırada Rusya var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’ten ayrılıklar sürat kesmiyor: Sırada Rusya var!

Binance, Doğu Avrupa Lider Yardımcısı Gleb Kostarev ve BDT Yöneticisi Vladimir Smerkis’in şirketten ayrıldıklarını açıkladı.

Binance‘in Doğu Avrupa ve Rusya lideri Gleb Kostarev, 6 Eylül’de Facebook’ta Binance’ten ayrıldığını duyurdu. Yakın vakitteki Binance ayrılıklarını da ele alırsak, borsanın üst seviye yetkilileri birer birer ayrılık yolunda ilerliyor.

Binance’ta ayrılıklar bitmiyor!

Geçtğimiz günlerde Binance’in global eser ve tasarım lideri Mayur Kamat resmi olarak istifasını sundu. Kamat, yakın vakitte Binance’ten ayrılan birkaç üst seviye yöneticiden sırf bir tanesi. Geçen hafta da Binance’in Asya-Pasifik başkanı Leon Foong’un ayrıldığı bildirmişti. Binance’ten yakın vakitte baş strateji sorumlusu Patrick Hillman, genel danışman Hon Ng ve baş işletme sorumlusu Yibo Ling borsadan ayrılan başka isimler ortasında yer alıyor.

Son olarak ayrılık kararı açıklayan Doğu Avrupa Lider Yardımcısı Gleb Kostarev, Rusça yaptığı duyuruda şunları söyledi:

“Doğu Avrupa, BDT, Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan sorumlu Lider Yardımcılığı vazifemden ayrılıyorum. Ben de birkaç ay evvel APAC’tan istifa ettim. Lokal seviyedeki güçlü çalışmaları ve süper kampanyaları için tüm lokal teşebbüs gruplarına teşekkür ederiz”

Yönetici, sağladıkları tüm fırsatlar için Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao ve kurucu ortak He Yi’ye şükranlarını sundu. Binance sonuç olarak, yaptırımlarla ve düzenleyicilerle karşı karşıya kalınan sürecin ortasında Rusya pazarıyla ilgili iki kıymetli yöneticiyi kaybetti.

Son yaşanılanlar hakkında Binance CEO’su CZ bir açıkalama yaparak, ortada rastgele bir sorunun olmadığı. Negatif telaffuzların FUD gayeli ortaya atıldığını belirterek, görüşlerini şu halde söz etti:

Ekip üyelerimizden kimileri daha büyük rollere gerçek büyüyor. Kimileri ise Binance’in dışında yer alacak. Kimileri yeni heyecan verici teşebbüsler peşinde. Hatta birçoğuna tanıtım/referans bile sağladım. Biz herkese dayanak veriyoruz. Biz tek bir topluluğuz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap