Binance’in yeni atılımı piyasayı etkileyebilir

Binance’in yeni atılımı piyasayı etkileyebilir

Paylaş
BTC Piyasası: Binance’in yeni atılımı piyasayı etkileyebilir

Binance’in BTC/TUSD spot ve marjin paritesi için süreç fiyatı planlaması, kripto piyasasında yeni bir satış dalgası yaratabilir.

Cointelegraph’ın yaptığı habere nazaran, Binance’in 7 Eylül’den itibaren Bitcoin (BTC) süreçlerine yönelik güncellemeleri kripto piyasasını tesiri altına alabilir. Habere bahis olan olayda, Binance, Bitcoin alım satım programını güncelleyeceği söz edildi.

Binance’ten gelen açıklamaya nazaran, borsa, BTC/TUSD paritesi için sıfır fiyatlı Bitcoin alım satımını değiştirmeyi planlıyor. Planlama VIP düzeyine nazaran değişiklikleri kapsıyor. Cointelegraph, bu durumun piyasada satış baskısı oluşturabileceğini aktardı.

Binance’in atılımı dikkat çekiyor

Binance, BTC/TUSD süreç çiftinde kimi değişikliklere gidiyor. Bu değişiklikler, süreç fiyatını kapsıyor.

Daha evvel, Binance kullanıcıları, TUSD çiftleriyle BTC ticareti yaparken rastgele bir alıcı ve yapan fiyatı ödemiyordu. Lakin Binance, son yaptığı güncellemeyle birlikte, kullanıcılarına VIP düzeyine bağlı olarak sistemli bir süreç fiyatı uygulayacak. Bu kapsamda kullanıcılar, BTC/TUSD spot ve marj çiftinde Bitcoin süreçleri yaparken rastgele bir yapan fiyatıyla karşılaşmayacak.

Binance’ten gelen açıklamada şu sözlere yer verildi;

BTC/TUSD spot ve marjin süreç çiftindeki ilgili süreç hacmi, VIP kademe hesaplamasında ve tüm Likidite Sağlayıcı programlarında dikkate alınacaktır. Buna ek olarak, BTC/TUSD spot ve marjin süreç hacimleri için BNB indirimleri, yönlendirme iadeleri ve öteki fiyat ayarlamaları devam edecektir.

Borsanın bu atağı, Cointelegraph’ın radarına girdi. Cointelegraph, Binance’in sıfır süreç fiyatlı BTC/TUSD süreç çiftini sonlandıracağını aktardı. Bu durumun çeşitli kaygılara yol açacağını belirten Cointelegraph, piyasada satış baskısının gözlemlenebileceğini belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap