Binance’in, Euro bölgesinde ödemeleri sonlandırdığı sav edildi

Binance’in, Euro bölgesinde ödemeleri sonlandırdığı sav edildi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’in, Euro bölgesinde ödemeleri sonlandırdığı sav edildi

Binance, yaşanan bir sorun sebebiyle euro süreçlerinde sınırlama yaptı.

Kripto para borsası Binance, Avrupa bölgesinde ödeme sağlayıcısı ile yaşadığı bir sorun nedeniyle para çekim süreçlerinde sınırlamaya gitti. Binance cephesinden mevzuya dair açıklama geldi.

Kripto para borsası Binance, Euro bölgesinde ödeme kısıtlaması yapıyor

Kripto para borsası Binance, Tek Euro Ödeme Alanı (SEPA) aracılığıyla gerçekleşen euro süreçlerinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Avrupa’da para çekme süreçlerini sınırlama kararı aldığına dair argümanlar bulunuyor. 20 Ağustos’ta silinmiş bir Twitter bildirisinde, Binance müşteri dayanağı SEPA ile euro çekme ve yatırma süreçlerini süreksiz olarak askıya aldıklarını belirtti.

Binance’in açıklamasına nazaran, bu problemler ödeme sağlayıcısının bu cins süreçleri destekleyememesinden kaynaklanıyor. Borsa, sorunu anladıklarını ve en kısa müddette çözmek için çalıştıklarını söz etti. Bununla birlikte, bu durumun müşteriler üzerinde rahatsızlık yarattığının farkında olduklarını belirtti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’in, Euro bölgesinde ödemeleri sonlandırdığı sav edildi 1

Bu açıklama, Paysafe hesabının kapatılması nedeniyle avroları banka hesabına çekemeyen yahut Binance’de satamayan bir Avrupa’daki kullanıcının sıkıntısını lisana getirdiği bir evvelki mesaja karşılık olarak yapıldı. Kullanıcı, Binance’in yeni bir ödeme sağlayıcı bulmasını beklemekten öteki devası olmadığını söz etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’in, Euro bölgesinde ödemeleri sonlandırdığı sav edildi 2

Bu gelişme, Binance’in euro bankacılığı ortağı olan Paysafe Payment Solutions’ın kripto borsası takviyesini sonlandıracağını bildirmesinden birkaç ay sonra gerçekleşti. Binance kullanıcılarından, SEPA hizmetlerini kullanmaya devam etmek için yeni karar ve şartları kabul etmeleri ve banka bilgilerini güncellemeleri istendi. Binance, Cointelegraph’a verdiği cevapta, SEPA hizmetlerinin birinci bildirildiği üzere 25 Eylül’e kadar devam edeceğini belirtti ve müşteri takviye iletisinin ezkaza gönderildiğini tabir etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap