Binance’e yönelik soruşturma tezleri BNB’yi yılın en düşük düzeyine gönderdi

Binance’e yönelik soruşturma tezleri BNB’yi yılın en düşük düzeyine gönderdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’e yönelik soruşturma tezleri BNB’yi yılın en düşük düzeyine gönderdi

Investing.com – ABD’nin yaptırımlarına karşın Binance’te ruble süreç hacimlerinin artış göstermesi kimi tezlerin ortaya atılmasına neden oldu. Kripto para borsasının mahallî para ünitesi BNB ise bu argümanlarla birlikte baskı altında kalırken 203 dolara kadar gerileyerek yılın en düşük düzeyine geriledi. 

32 milyar dolarlık piyasa kıymetiyle en büyük 4. kripto para ünitesi olan BNB, yıl boyunca Binance’e yönelik artan düzenleyici baskısından olumsuz etkilenmeye devam ediyor. BNB, yılbaşındaki fiyatına nazaran %15 bedel kaybına ulaşırken Bitcoin’in yılbaşından bu yana %55 oranında kıymet karıyla devam etmesi, altcoin’in baskı altında kaldığına dair bir örnek olarak gösterilebilir. Başka yandan BNB, 203 dolara kadar geriledikten sonra süratli bir toparlanma görerek sabah saatlerinde 215 doların üzerinde süreç görmeye başladı. 

Binance, global çapta düzenleyici meseleleri yaşamaya devam ederken prestiji para konusunda birtakım hizmet sağlayıcıların borsa ile çalışmayı durdurmaları platformun süreç hacimlerini olumsuz etkiledi. Tüm bu problemler hâlâ en büyük kripto borsası pozisyonunu muhafazasına karşın Binance’in kullanıcı kaybı yaşamasında tesirli oldu. 

Binance’in yaptırımları ihlal ettiği argüman ediliyor

Gündeme gelen son gelişmeler ortasında ABD’nin Rusya’ya yönelik sert yaptırımlarına karşın Binance’te ruble süreç hacimlerinin arttığı yer aldı. Bu da bir yaptırım ihlali savının ortaya atılmasına neden oldu.

Son olarak WSJ haberinde kullanıcıların yaptırım uygulanan bankalardan fonları Binance’e aktararak kullandıkları tarafında argümanlar ortaya atıldı. Binance sözcüsü ise bahisle ilgili yaptığı açıklamada kripto para borsasının global yaptırım kurallarını izlediğini ve kara listeye alınan kişi ve kurumlara yaptırım uygulandığını lisana getirdi. Sözcü, ayrıyeten Binance’in  Rusya ya da öteki bir ülkede bir banka ile bağı olmadığını söyledi. 

Bununla birlikte ABD DOJ’un Binance’in yaptırım ihlaliyle ilgili soruşturmayı devam ettirdiğinde dair savlar ortaya atılmaya devam ediyor. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap