Binance’e yönelik soruşturma baskısı BNB’yi yılın en düşük düzeyine gönderdi

Binance’e yönelik soruşturma baskısı BNB’yi yılın en düşük düzeyine gönderdi

Paylaş
BTC Piyasası: Binance’e yönelik soruşturma baskısı BNB’yi yılın en düşük düzeyine gönderdi

Investing.com – ABD Adalet Bakanlığının Binance’in ABD’nin Rusya’ya yönelik yaptırımları ihlal ettiği istikametindeki tezleri kripto para borsası üzerinde baskıları artırdı.

Son raporlarda ABD’nin yaptırımlarına karşın Binance’te ruble süreç hacimlerinin artış göstermesi dikkat çekti. Kripto para borsasının mahallî para ünitesi BNB ise bu savlarla birlikte baskı altında kalırken 203 dolara kadar gerileyerek yılın en düşük düzeyine geriledi. 

32 milyar dolarlık piyasa bedeliyle en büyük 4. kripto para ünitesi olan BNB, yıl boyunca Binance’e yönelik artan düzenleyici baskısından olumsuz etkilenmeye devam ediyor. BNB, yılbaşındaki fiyatına nazaran %15 paha kaybına ulaşırken Bitcoin’in yılbaşından bu yana %55 oranında paha karıyla devam etmesi, altcoin’in baskı altında kaldığına dair bir örnek olarak gösterilebilir. Öteki yandan BNB, 203 dolara kadar geriledikten sonra süratli bir toparlanma görerek sabah saatlerinde 215 doların üzerinde süreç görmeye başladı. 

Binance, global çapta düzenleyici sıkıntıları yaşamaya devam ederken prestiji para konusunda kimi hizmet sağlayıcıların borsa ile çalışmayı durdurmaları platformun süreç hacimlerini olumsuz etkiledi. Tüm bu problemler hâlâ en büyük kripto borsası pozisyonunu muhafazasına karşın Binance’in kullanıcı kaybı yaşamasında tesirli oldu. 

Binance’in yaptırımları ihlal ettiği sav ediliyor

Gündeme gelen son gelişmeler ortasında ABD’nin Rusya’ya yönelik sert yaptırımlarına karşın Binance’te ruble süreç hacimlerinin arttığı yer aldı. Bu da bir yaptırım ihlali tezinin ortaya atılmasına neden oldu.

Son olarak WSJ haberinde kullanıcıların yaptırım uygulanan bankalardan fonları Binance’e aktararak kullandıkları istikametinde argümanlar ortaya atıldı. Binance sözcüsü ise mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada kripto para borsasının global yaptırım kurallarını izlediğini ve kara listeye alınan kişi ve kurumlara yaptırım uygulandığını lisana getirdi. Sözcü, ayrıyeten Binance’in  Rusya ya da öteki bir ülkede bir banka ile bağı olmadığını söyledi. 

Bununla birlikte ABD DOJ’un Binance’in yaptırım ihlaliyle ilgili soruşturmayı devam ettirdiğinde dair argümanlar ortaya atılmaya devam ediyor. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap