Binance’e Bitcoin Yığılıyor! Yatırımcılar Short Açıyor!

Binance’e Bitcoin Yığılıyor! Yatırımcılar Short Açıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance’e Bitcoin Yığılıyor! Yatırımcılar Short Açıyor!

Şu anda, genel olarak kripto paralar ve bilhassa de Bitcoin son derece dar bir süreç aralığına sıkışmış durumda. Bitcoin’in makroekonomik datalara yansısı ölçülü oldu. Bununla birlikte, Crypto PNZ kurucusu balina yatırımcıları short konum açmak için Binance’a BTC yığıyor.

Balinalar Binance’e Bitcoin yığıyor, Short’lar Long’ları geçti!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Federal Reserve beklentiler doğrultusunda faizleri 25 bps artırdı. Faiz artırımına karşın önder kripto Bitcoin, mevzisini müdafaayı başardı. Fakat, daha ileri gidemeyen BTC, dar bir aralıkta süreç görmeye devam ediyor. Crypto PNZ kurucusu Ercan Sak, kripto balinalarının Binance’a BTC transfer etmeye devam ettiğini belirtiyor. On-chain dataları takip eden Sak, bunun emelini şu halde yorumluyor:

Dostlarım bugün bilhassa Binance’a çok fazla Bitcoin girişi oldu. Ayrıntılarına baktığımız vakit girişler yüklü olarak türev kısma olmuş. Bunu Türkçe meali nedir? Türev tarafa olan girişlerde BTC’lerin Long yahut Short süreç açmak için kullanılacağını söylemek mümkün. Son 24 saate baktığımız vakit Binance’da açık olan süreçlerin %50.29 kadarı Short süreç.

Ercan Sak, daha sonra Bitcoin Long ve Short oranlarını paylaştı. Buna nazaran:

  • Toplam 13.71 milyar dolar bedelinde açık süreç mevcut.
  • Son 24 saatte açılan süreçlerin %50.16 kadarı Short, %49.84 kadarı Long süreç.
  • Son 1 saatte açılan süreçlerin ise %53.35 kadarı Long süreç.

Sak, kısa vakit diliminde Long istikametli süreçlerin arttığını belirtti. Bu durumda yükselişi takviyeler nitelikte olması için bu oranda artış ve başka vakit dilimlerine de yayılma görmek gerektiğini kaydetti.

BTC olumlu ekonomik bilgilerden sıyrıldı

Bitcoin’in sessiz Temmuz ayı, Perşembe sabahı 2. Çeyrek GSYH büyümesinin beklenenden daha güçlü ve enflasyonun beklenenden daha yumuşak olduğuna dair raporun kripto fiyatlarını her iki tarafta de hareket ettirmek için çok az şey yapmasıyla devam etti. Bilgi sırasında, BTC son 24 saat içinde marjinal bir düşüşle 29.150 dolar düzeyine geriledi. Böylelikle, %0,2 oranında daha yüksek olan CoinDesk Piyasa Endeksi’nin (CMI) biraz altında performans gösterdi. Temmuz ayı sona ererken, BTC 2023 yılının ikinci kayıp ayını yaşamaya hazır üzere.

Hükümetin bugün bildirdiğine nazaran, ABD iktisadı 2023’ün ikinci çeyreğinde %2,4 oranında genişleyerek %1,8’lik büyüme beklentilerini sağlam bir biçimde aştı. Ayrıyeten, bir evvelki çeyrekteki %2’lik büyümeye nazaran artış gösterdi. Bu ortada, 2.4’lük sayı hükümetin ön varsayımı. Önümüzdeki aylarda birden fazla kere revize edilebilir.

BTC Piyasası: Binance’e Bitcoin Yığılıyor! Yatırımcılar Short Açıyor! 1

GSYH raporunda yer alan PCE fiyat endeksi, fiyatların 2. çeyrekte %3,0 olan beklentilere rağmen %2,6 arttığını ve 1. çeyrekteki %4,1’den düştüğünü gösterdi. Başka tarafta, birinci işsizlik müracaatları beklenenden daha az gerçekleşti. Böylelikle, 235.000 olan kestirimlere rağmen 221.000 Amerikalı işsizlik başvurusu yaptı. Tüm bunların özeti iktisadın büyüdüğü, enflasyonun yavaşlamakla birlikte yükseldiği ve işgücü piyasasının sağlamlığını koruduğu. Sayıların kendisi haricinde, son birkaç ayda bu hususta çok az şey değişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap