Binance’de Neler Oluyor? Bitcoin Süreçleri 2. Kere Durdu!

Binance’de Neler Oluyor? Bitcoin Süreçleri 2. Kere Durdu!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance’de Neler Oluyor? Bitcoin Süreçleri 2. Kere Durdu!

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, 24 saat içinde Bitcoin çekme süreçlerini ikinci defa durdurdu. Bunun için Bitcoin ağ süreç fiyatında ani bir artış olduğunu münasebet gösterdi. İşte detaylar…

Binance, BTC süreçlerini durdurdu

Binance son tweet’inde “büyük hacimli bekleyen işlemleri” duraklattıklarını belirtti. Takımın BTC para çekme süreçlerini en kısa müddette geri getirmek için çalıştığını söyledi. Şu anda, datalara nazaran, yüksek gas maliyetleri nedeniyle Bitcoin ağında yarım milyon bekleyen süreç var. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance, onaylanmamış süreç sayısının rekor düzeye ulaşması nedeniyle dün akşam saatlerinde yaklaşık iki saat boyunca Bitcoin çekme süreçlerini kısa müddetliğine durdurdu. Bu sabah gerçekleşen ikinci duraklama da iki saatten biraz fazla sürdü.

BTC Piyasası: Binance’de Neler Oluyor? Bitcoin Süreçleri 2. Kere Durdu! 1

Son olaylar, Bitcoin fiyatı üzerinde bir ölçü satış baskısı yarattı. Çünkü coin, son 24 saat içinde yüzde 2’den fazla düştü ve şu anda 546 milyar dolarlık piyasa bedeliyle 28.228 dolardan süreç görüyor. 7 Mayıs Pazar günü Binance, Bitcoin Blockchain’indeki tıkanıklığı suçlarken BTC para çekme süreçlerini yaklaşık 90 dakika boyunca durdurdu. Sonuç olarak, Binance borsasındaki hacimler 24 saat içinde 6 milyar doları aştı. Hatta, ikinci en büyük kripto borsası olan OKX’in beş katına ulaştı.

Binance, yatırımcılara fonların “SAFU” olduğuna dair garanti verdi. Öteki yandan, bekleyen BTC para çekme süreçlerini madencilik havuzu tarafından alınmaları için daha yüksek fiyatlarla değiştirdiklerini ekledi. Borsa kısa müddet evvel, grubunun önümüzdeki saat içinde süreçlere devam etmek için çalıştığını tweetledi. Binance, bu tıp durumlarda yardımcı olması için Bitcoin Lightning Network’ü etkinleştirmeyi düşündüklerini de söyledi. Birinci duraklama sırasında 400.000 civarında olan teyit edilmemiş süreç sayısı vardı. Bu, ikinci duraklama gerçekleştiğinde 500.000’e yaklaşıyordu. Bu sayı artık düşmeye başladı ve şu anda 12 saatlik bir müddet içinde 430.000’in biraz üzerinde.

BTC Piyasası: Binance’de Neler Oluyor? Bitcoin Süreçleri 2. Kere Durdu! 2

Borsa, yüklü ölçüde fon çıkışı kaydetti

Son iki günde kripto borsalarından toplam borsa çıkışı 200 bin oldu. CryptoQuant datalarına nazaran Binance, yaklaşık 5,5 milyar dolar pahasında 190 binlik bir fon çıkışı kaydetti. Bununla birlikte, borsa cüzdan transferleri ve Bitcoin Lightning ağının BTC para çekme süreçlerine devam etmesini sağlamak üzere birkaç adım attığı için Binance’den gerçek borsa çıkışı çok daha düşük. Pazar günü 17 bin ve 40 bin BTC üzere çıkış süreçleri dikkat çekti. Bu fonlar, Binance’den başka cüzdanlara gitti.

Ancak Binance bu BTC’leri, aslında Binance’e ilişkin olan ve yeni oluşturulan bir cüzdan adresine gönderdi. Binance’e nazaran bu çıkışlar aslında BTC adres ayarlamaları nedeniyle Binance sıcak ve soğuk cüzdanları ortasındaki süreçlere işaret ediyor. Gerçek çıkışlar muhtemelen CryptoQuant’ta gösterilen Binance çıkış kıymetlerinden daha düşük olan 10 bin BTC’ye yakın.  DefiLlama bilgilerine nazaran, Binance’in borsada 16,99 milyar dolar bedelinde Bitcoin’i var. Toplam kilitli kıymet (TVL) ise 65,61 milyar dolar.

Ağı “Bitcoin Ordinals” mi tıkadı?

2023 yılının başlarında, Bitcoin geliştiricisi Casey Rodarmor, birinci kere NFT’lerin BTC ağında basılmasına yardımcı olacak Ordinals isimli bir protokol yayınladı. Bunlar Bitcoin Blockchain’deki süreçleri artırdı. Toplumsal ticaret platformu Alpha Impact’in kurucu ortağı Hayden Hughes’a nazaran, Ordinals “ağ fiyatlarında ve tıkanıklıkta büyük bir artışa” yol açtı. Farklı bir biçimde, süreçleri anonim hale getiren Bitcoin Taproot’un kullanımı Pazar günü arttı. Kripto gazetecisi Colin Wu, “Taproot’un benimsenmesindeki artışın, blok boyutlarının arttığına işaret ettiğini” söylüyor. “Bunun da süreç maliyetlerinde artışa neden olduğu manasına geldiğini” açıklıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap