Binance Yöneticisi: Regülatörler Bu Maddeyi Örnek Almalı

Binance Yöneticisi: Regülatörler Bu Maddeyi Örnek Almalı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Yöneticisi: Regülatörler Bu Maddeyi Örnek Almalı

Binance, 12 Mayıs’ta Twitter’dan yaptığı duyuruda Kanada piyasasından çekileceğini bildirdi. Borsa kararını ülkenin kripto para düzenlemelerine dayandırıyor. Bununla birlikte, Binance’in Asya, Avrupa ve MENA bölge lideri Richard Teng’a nazaran, tüm regülatörler kripto para düzenlemeleri konusunda AB’yi örnek almalı.

Circle ve Binance yöneticileri, AB’nin MiCA tasarısına işaret etti

MiCA (Markets in Crypto-Assets) tasarısı, bu yılın başlarında onaylanan ve muhtemelen bu yılın Temmuz ayında yasalaşacak olan düzenleyici bir çerçevedir. Mevzuat, kripto para süreci yapan kişi yahut kurumlara yeni düzenlemeler yetirmeyi amaçlıyor. MiCA, şu anda dünyada kripto para düzenlemelerine yönelik en büyük adım olarak kabul ediliyor.

Btcpiyasasi.com olarak MiCA tasarısının piyasaya neler getireceğini detaylarıyla bu yazıda ele aldık. Geçtiğimiz aylarda onaylanan yasa, Twitter’da birçok yönetici ve uzmandan takviye aldı. Kimileri öteki ülkelerin AB’nin bu ölçülü yasasını uyulabileceğini umuyor. Binance CEO CZ’de mevzuatlara uyumlu faaliyet göstereceklerini birinci günden tabir etmişti.

MiCA, AB tabanlı kripto teşebbüsleri için VC fonunda artış sağladı

USD Coin (USDC)’nin ardındaki şirket Circle’ın AB Siyaset Yöneticisi Patrick Hansen, Avrupa kripto projelerine yapılan VC yatırımının “bir yılda neredeyse 10 kat” arttığını söylüyor. Circle yöneticisi, bunun AB’deki yeni maddelere, bilhassa MiCA’ya atfedilebileceğini belirtti.

Ayrıca,

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap