Binance, yıldız futbolcu Alphonso Davies ile NFT anlaşması imzaladı

Binance, yıldız futbolcu Alphonso Davies ile NFT anlaşması imzaladı

Paylaş
Uzman Coin: Binance, yıldız futbolcu Alphonso Davies ile NFT anlaşması imzaladı

Spor dünyası her geçen gün kripto para evrenine daha çok dahil oluyor. Birçok spor kulübünün taraftar token’ı çıkarması, Amerikan futbolu oyuncularının maaşlarını Bitcoin olarak alması ya da Dallas Mavericks’in ürün satışında Dogecoin kabul etmesi derken son olarak Bayern Münih’in 20 yaşındaki oyuncusu Alphonso Davies, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance ile NFT anlaşması imzaladı.

Resmi açıklama, henüz geçen hafta NFT platformunu açıklayan Binance’den gelirken, “Alphonso Davies’in NFT koleksiyonu özel olarak ilk kez Binance NFT’de olacak” denildi. 3 tane “limited edition” ürünün de olacağı koleksiyonunun çizimlerini ressam Jack Perkins yapacak ve ürünler sadece Binance NFT platformunda sergilenecek.

Dünyanın her yerinden insanlarla etkileşim kurmanın bir yolunun da kripto paralar ve NFT’ler olduğunu belirten genç futbolcu şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralar yıllar geçtikçe daha da büyüdü. Şimdi de NFT’ler bu oyunu bambaşka seviyeye taşıdı. Bu sayede taraftarlarla daha çok etkileşim içinde olabileceğiz. Futbol dışında her zaman teknolojik değişimlerle de ilgileniyorum. Bu adeta benim dijital varlığımın bir başka katmanı oldu”

NFT tasarımlarının son halini Binance kullanıcıları sosyal medya üzerinden de seçebilecekler. Futbolseverler ve NFT meraklıları, yapılacak anketlere katılarak son kararı verebilecekler. Katılımcılar, hem koleksiyonun sınırlı sayıdaki edisyonlarından kazanma hem de Alphonso Davies ile buluşma şansına da sahip olabilecekler.

Alphonso Davies’in NFT koleksiyonu, ekleyeceği özel gerçek hayat tecrübesiyle de diğer NFT’lerden farklı olacak. Binance NFT Başkanı Helen Hai de konuyla ilgili olarak, “Binance NFT platformu, sporseverler ve NFT’ler ile ilgilenenler için en iyi kullanıcı deneyimini sağlayacak ve tüm sektörün büyümesine katkı sağlayacak” dedi.

Dünyanın en yüksek hacmine sahip borsası olarak görülen Binance, geçtiğimiz hafta son dönemin ilgi duyulan sanal ürünleri NFT’ler için oluşturduğu yeni platformunun Haziran ayında açılacağını duyurmuştu. Platformda spor, görsel sanatlar, oyun ve müzik alanlarında ürünler olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap