Binance, Yapay Zeka Projesini Tanıttı

Binance, Yapay Zeka Projesini Tanıttı

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, Yapay Zeka Projesini Tanıttı

Binance, kullanıcıların Web3 hakkında bilgi edinmesine yardımcı olmak için Binance Sensei ismini verdiği yapay zeka dayanaklı sohbet botunu piyasaya sürdüğünü duyurdu. 

Binance, 24 Nisan’da paylaştığı bir blog gönderisi ile ChatGPT dayanaklı projesi Binance Sensei’yi kullanıma sundu. Binance Sensei, kullanıcı sorularını yanıtlamaya yardımcı olmak için Binance’in eğitim platformu Binance Academy’den yararlanacak. 

Yapay Zeka Yarışı Sürüyor

Binance‘in duyurduğu bu proje, kullanıcılara muhakkak bir soru ya da anahtar söz sorarak Sensei’nin her kullanıcı için yaklaşık 150 sözlük bir özet sunmasını sağlıyor. 

Yakın vakitte Microsoft, Google ve Alibaba üzere büyük teknoloji devleri de kendi yapay zeka projelerini duyurdu. Yapay zeka yarışı teknolojinin benimsenmesine yol açmış olsa da, denetim edilmediği takdirde yetenekleri konusunda kaygıların artmasına da neden oldu. İtalya bu teknolojinin kullanımına kısa periyodik bir yasak getirirken, Avrupa Birliği’ndeki düzenleyiciler de BigTech şirketlerinin yapay zeka algoritmalarını incelemeye karar verdi. 

Sektördeki uzmanlar, bu teknolojinin daha yaygın hale gelmesiyle birlikte düzenleyici kurumların yapay zekaya yönelik baskılarının artacağını kestirim ediyor. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap