Binance ve CZ, sert çıkıştı: SEC davası reddedilsin!

Binance ve CZ, sert çıkıştı: SEC davası reddedilsin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance ve CZ, sert çıkıştı: SEC davası reddedilsin!

Binance ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, SEC‘in kendilerine karşı açtığı davanın reddedilmesini talep eden ortak bir önerge sundu. 

Popüler kripto borsası Binance ve CEO’su “CZ” Zhao, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kendilerine karşı açtığı davanın reddedilmesini isteyen eden ortak bir önerge belirtti. Binance Holdings, ABD’li mevkidaşı ve CEO’su Changpeng Zhao, SEC tarafından kendilerine karşı açılan davanın reddedilmesi talebiyle dilekçeler sundu.

60 sayfalık dilekçe sunuldu!

21 Eylül’de Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi’ne yapılan başvuruya göre, hem Binance Holdings hem de CZ, kendilerine karşı açılan davada mali düzenleme kurumunun yetkisini aştığını sav etti. Borsanın ve CZ’nin avukatları, 60 sayfalık dilekçede SEC’i, kripto borsasına karşı açacağı dava öncesinde dal için net yönergeler sunmamakla suçladı. Bunun sonucunda, kripto dalı üzerindeki düzenleyici otoritesini geriye dönük olarak empoze etti.

SEC ile gerginliğiyle bir müddettir gündemi meşgul eden Binance, şunları söyledi:

“SEC, bu yeni teorileri geriye dönük olarak takip ediyor. SEC’in kripto para ünitesiyle ilgili rastgele bir kamuya açık rehberlik sunmadan evvel Temmuz 2017’ye kadar gerçekleşen kripto varlık satışları için sorumluluk yüklemeye çalışıyor. SEC’in davasının şu anda yürürlükte olan menkul değerler yasalarında hiçbir temeli olmadığı açıktır.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap