Binance ve CZ, CFTC’ye baş tutuyor!

Binance ve CZ, CFTC’ye baş tutuyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance ve CZ, CFTC’ye baş tutuyor!

Binance ve kurucu ortağı Changpeng Zhao (CZ), 27 Temmuz Perşembe günü CFTC tarafından açılan davanın reddini talep etti.

Popüler kripto para borsası Binance ve kurucu ortağı CZ, Amerika Birleşik Devletleri Emtia ve Vadeli Süreçler Ticaret Kurulu (CFTC) tarafından 27 Temmuz Perşembe günü açılan davanın reddini talep etti. Binance ve CZ’nin yasal temsilcileri, önergeyi sundu. Chicago mahkemesinde davanın reddi.

BTC Piyasası: Binance ve CZ, CFTC’ye baş tutuyor! 1

Avukatlar, son mahkeme başvurularında CFTC’yi düzenleyici yetkisini aşmakla ve düzenleyici çok erişime girmekle suçladı. Ayrıyeten, CFTC’nin ABD dışında faaliyet gösteren yabancı bireyleri ve şirketleri düzenlemeye çalıştığına, bunun yasal yetki sonlarının ötesine geçtiğine ve yetkililerle bu duruma müdahale ettiğine dikkat çekti.

Başvuruya nazaran, CFTC tarafından sunulan birinci suçlama, davada ele alınan birkaç durum ilgili değil ve kimi suçlamalar gerekli yasal standartları karşılamıyor. Ek olarak, Binance’i Emtia Borsası Yasası’ndan (CEA) kaçmakla karşısına alan yedinci suçlama, belgede tez edildiği üzere ajansın kendisi bu türlü bir suçlama için gerekli kuralları yerine getiremediği için reddedilmeli sözleri kullandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap