Binance ve Bitfinex Değil! Bu Platform Bitcoin Sahipliğinde Dikkat Çekiyor

Binance ve Bitfinex Değil! Bu Platform Bitcoin Sahipliğinde Dikkat Çekiyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance ve Bitfinex Değil! Bu Platform Bitcoin Sahipliğinde Dikkat Çekiyor

Yatırım ve ticaret platformu Robinhood Bitcoin sahipliği ile gündemde. Buna nazaran birkaç ay içinde tek bir cüzdanda sessiz sedasız 3 milyar doların üzerinde Bitcoin (BTC) biriktirdi. Bu durum kendisini kripto para ünitesinin üçüncü en büyük sahibi olarak konumlandırdı. Cüzdanın büyümesi piyasa gözlemcilerinin ilgisini çekiyor. Ayrıyeten sahiplik açısından kripto borsaları Binance ve Bitfinex’in gerisinde kalıyor. Bu da platformun mülkiyeti ve niyetleri hakkında spekülasyonlara yol açıyor.

Robinhood’un Bitcoin sahipliği

Arkham Intelligence’ın cüzdan dataları farklı bir duruma dikkat çekiyor. Buna nazaran Robinhood’un tek cüzdanının şu anda 3 milyar dolardan fazla Bitcoin içerdiğini ortaya koyuyor. Bu değerli meblağ, platformun varlıklarını, kendi cüzdanlarında sırasıyla 6,4 milyar dolar ve 4,3 milyar dolar pahasında token bulunduran Binance ve Bitfinex’in gerisine yerleştiriyor. Bu değerli fiyata karşın, Robinhood şimdi bu varlıkları kamuya açık bir biçimde ilan etmedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance ve Bitfinex Değil! Bu Platform Bitcoin Sahipliğinde Dikkat Çekiyor 1

Robinhood’un değerli Bitcoin varlıklarının sahipliğini çevreleyen piyasa tartışmaları var. Bu yılın başlarında bir Bitcoin ETF’si için müracaatta bulunan finans devi BlackRock’ın iştirakinden kripto borsası Gemini’nin potansiyel stratejilerine kadar uzanıyor. Robinhood, üç aylık bir müddet zarfında yaklaşık 118.300 Bitcoin’i çeşitli küçük cüzdanlardan merkezi cüzdanına aktardı. Arkham temsilcileri tarafından da teyit edildiği üzere, bu tokenlerin saklama sorumluluğu kripto ticaret firması Jump Trading’e ilişkin.

Robinhood’un BTC yönelimi

Robinhood’un cüzdanında biriken Bitcoin varlıkları, platformun kripto para piyasasına olan ilgisi hakkında fikir veriyor. Platformundaki nispeten düşük kripto alım satım hacimleri dikkat çekiyor. Buna karşın, cüzdandaki varlıklar Robinhood’un Bitcoin’e olan değerli ilgisini vurguluyor. Şirket ikinci çeyrekte 31 milyon dolar kripto alım satım geliri elde etti. Başka taraftan birinci çeyrekteki 38 milyon dolara kıyasla %18’lik bir düşüş kaydetti. Bu sayılar, Robinhood’un tüm kategorilerdeki 193 milyon dolarlık toplam süreç gelirinin %16’sını oluşturdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance ve Bitfinex Değil! Bu Platform Bitcoin Sahipliğinde Dikkat Çekiyor 2

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Robinhood’un 3 milyar doların üzerinde stratejik Bitcoin birikimi dikkat çekiyor. Buna nazaran birikim onu kripto para ünitesi alanında değerli bir oyuncu olarak konumlandırıyor. Öteki taraftan Bitcoin sahipliği açısından üçüncü sırada yer alıyor. Cüzdanın daima büyümesi, kripto süreç hacimlerinin düştüğü vakte denk geliyor. Düşüş yaşamış olsa bile BTC sahipliği platformun dijital varlık piyasasına olan bağlılığının altını çiziyor. Kripto para dünyası gelişmeye devam ettikçe, Robinhood’un değerli BTC varlıkları gelecekteki stratejilerini ve piyasa tekliflerini potansiyel olarak etkileyebilir. Öbür taraftan bu kadar BTC sahipliği güvenlik konusunu da beraberinde getiriyor. Geldiğimiz nokta platformun BTC güvenliği için tedbirleri aldığına da işaret ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap