Binance vadeli süreçlerinde dikkat çeken hacimler

Binance vadeli süreçlerinde dikkat çeken hacimler

Paylaş
BTC Piyasası: Binance vadeli süreçlerinde dikkat çeken hacimler

Binance vadeli süreçlerinde, düşük piyasa pahasına sahip olan kripto paraların hacimleri 300 milyon doları aştı.

Kripto para piyasası son günlerde epeyce zayıf hareketlilik sergiliyor. Bitcoin ve Ethereum tarafındaki volatilite eksikliği, altcoin’ler tarafına da yansıyor. Bitcoin zayıf bir görünüm sergilerken, altcoin’lerde yüklü para çıkışları yaşanıyor.

Piyasanın olumsuz şartları ortasında, Binance vadeli süreçlerinde düşük piyasa kıymetine sahip kripto projelerinin rüzgarı esiyor. AMB, API3, TRB ve UNFI üzere coin’ler vadeli süreçler hacminde 300 milyon doları aştı.

Binance vadeli süreçlerinde “düşük piyasa değerli” kripto rüzgarı

Binance, vadeli süreçler tarafında yeni bir atılımda bulunarak düşük piyasa kıymetine sahip kripto paraları listelemişti. Likidite eksikliğinin yaşandığı ve para girişlerinin asgarî düzeye geldiği bugünlerde, vadeli süreçlere “shitcoin” gibisi kripto paraların dahil edilmesi dikkat çekti. Birçok altcoin’in delist edilmesi beklenirken, ansızın vadeli süreçlerde listelenmesi yatırımcıların da yansısını çekmişti.

Ancak Binance’in atılımı hacim konusunda başarılı oldu. Düşük piyasa pahasına sahip kripto paralar, vadeli süreçlerde yüzlerce milyon dolarlık hacimlere ulaştılar.

BTC Piyasası: Binance vadeli süreçlerinde dikkat çeken hacimler 1

Vadeli süreçler tarafında en dikkat çeken kripto paralar ise AMB, API3, TRB ve UNFI oldu. Aylar evvel bu kripto para ünitelerinin her an delist edilebileceği gündemde yer ediniyordu. Lakin, bugünlerde Binance vadeli süreçlerde hacim elde ediyorlar.

API3, vadeli süreçler tarafında son 24 saatte 650 milyon dolarlık bir hacme ulaştı. 85 milyon dolara yakın bir piyasa bedeline sahip olan API3, son günlerde yaşadığı yüzde 25’lik yükselişle dikkatleri üzerine çekti. Lakin API3’deki yükselişin en büyük tesiri vadeli süreçler oldu.

BTC Piyasası: Binance vadeli süreçlerinde dikkat çeken hacimler 2

API3 kadar piyasada yükseliş gösterenlerden birisi de TRB oldu. TRB, 22 milyon dolar piyasa bedeliyle Binance’in en düşük düzeydeki projeleri ortasında yer alıyor. Fakat TRB, vadeli süreçlerde son 24 saatte 400 milyon dolarlık bir hacme ulaştı. TRB, son günlerde yüzde 64’lük bir yükseliş gösterdi.

BTC Piyasası: Binance vadeli süreçlerinde dikkat çeken hacimler 3

Diğer taraftan, AMB’de de güçlü bir yükseliş yaşandı. AMB, yüzde 60’a yakın yükseliş yaşadı. Lakin kısa mühlet sonra bir o kadar da geri çekilme yaşadı. Pump and Dump olarak yansıtılan bu durumda, AMB’nin hacmi son 24 saatte 500 milyon doları aştı. AMB’nin piyasa kıymeti ise 11 milyon dolar civarında.

BTC Piyasası: Binance vadeli süreçlerinde dikkat çeken hacimler 4

Son olarak, UNFI tarafında yaşanan yükseliş de gündeme düştü. UNFI, son günlerde yüzde 25’e yakın bir yükseliş gerçekleştirdi. 31 milyon dolar piyasa kıymetine sahip olan UNFI, son 24 saatte 350 milyon dolardan fazla bir hacme ulaştı. Vadeli süreçler tesiriyle yükselen kripto para, yüz milyonlarca dolarlık hacme ulaşan son kripto para ünitelerinden birisi oldu.

BTC Piyasası: Binance vadeli süreçlerinde dikkat çeken hacimler 5

Düşük piyasa kıymetine sahip kripto para ünitelerinin daima yükseliş yaşaması ve akabinde gelen düşüş senaryoları, borsaların likidite oluşturma uğraşlarından birisi olarak gösterilebilir. Öbür taraftan bu kripto paraların piyasa yapıcıları yahut balinaları da hacim yaratmaya çalışıyor olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap