Binance US, Voyager Mutabakatını Feshetti

Binance US, Voyager Mutabakatını Feshetti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance US, Voyager Mutabakatını Feshetti

Binance’in ABD kolu, Voyager mutabakatını bozdu.

Binance’in ABD kolu Binance.US, Voyager ile olan muahedesini feshetti. Bununla birlikte Voyager Digital, müşterilerine nakit ödeme yapmak zorunda.

Binance.US ile Voyager Mutabakatı Sonuçlandı

Binance.US‘in Voyager ile süregelen pazarlığı sonuçlandı. İflas etmiş kuruluşun varlıklarını almak isteyen Binance.US muahedeyi feshetti. İflas etmiş kripto kredi kuruluşu Twitter’da yaptığı açıklamada, Binance.US’in Voyager Digital‘den varlık satın alma mutabakatını feshettiği bildirildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance US, Voyager Mutabakatını Feshetti 1

Binance.US’in varlıkları satın alma planı geçen ay iflas mahkemesinde onaylanmıştı. Bununla birlikte alım süreci hükümetin incelemesine tabi tutuldu. İflas etmiş kripto kredi kuruluşu yaptığı açıklamada, Binance.US’un Voyager Digital’in varlıklarını satın alma muahedesini iptal ettiğini söyledi. 

Bunun yerine Voyager Digital, mahkeme onaylı tekrar yapılandırma planına yazılan bir geçişin kesimi olarak kendi platformunu kullanan müşterilere nakit ve kripto para dağıtacak. 

Binance.US’a satış geçen ay bir iflas mahkemesi yargıcı tarafından onaylandı. Müşteriler teklif kapsamında varlıklarında yüzde 73’lük bir düzgünleşme görecekti.

Voyager müşterilerinin Binance.US müşterisi olmasına müsaade verecek olan plan, değerli hükümet incelemeleriyle karşı karşıya kaldı. Hatta satış süreci, Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), çalışanın Binance.US’un ABD’de kayıtsız bir menkul değerler borsası işlettiğine inandığını açıklamasına neden oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap