Binance.US CEO’su Brian Shroder istifa etti!

Binance.US CEO’su Brian Shroder istifa etti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance.US CEO’su Brian Shroder istifa etti!

Binance’te yaprak dökümü devam ediyor, Son olarak istifasını açıklayan ABD kolunun CEO’su, kullanıcılarda panik yarattı.

Arka geriye gelen Binance’ten ayrılıklara bir yenisi daha eklendi. Birkaç saat evvel açıklama yapan BinanceUS’in CEO’su Brian Shroder, şirketten ayrıldığını bildirdi. Son vakitlerde çalışanının üçte birini işten çıkartan Binance’is US şubesi, CEO’nun da ayrılış kararıyla başları karıştırdı. Ayrıyeten bu kadar kısa müddette pek çok üst seviye yetkilinin ve olağan işçinin şirketten ayrılıyor olması, teorileri de beraberinde getirdi.

Binance.US’in sözcüsünden gelişmelere dair açıklama geldi

BinanceUS’in sözcücüsü, işten çıkarmaları ve Shroder’ın ayrıldığını doğruladı. Borsanın kendi faaliyetleri üzerinde ağırlaştığını belirten sözcü, şunları söyledi:

“Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kesimimizi felce uğratmaya yönelik agresif teşebbüsleri ve bunun işimiz üzerindeki tesirleri, Amerikan istihdamı ve inovasyonu açısından çeşitli sorunlara yol açıyor. Binance’teki ayrılıklar da bu durumun bir öneği.”

Sözcü, Shroder’ın yerine süreksiz olarak Hukuk Baş Sorumlusu Norman Reed’in getirildiğini doğruladı. Shroder, Eylül 2021’de BinanceUS’e katıldı. Ayrılışı ise, son aylarda şirkete karşı gerçekleştirilen bir dizi düzenleyici aksiyonun ortasında geldi. Kısa züre zarfında çalışanlarından çok fazla kayıp veren Binance’te bu durumun devap edip etmeyeceği akıllarda kaldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap