Binance, stablecoin tercihini yaptı! El değiştiriyor!

Binance, stablecoin tercihini yaptı! El değiştiriyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, stablecoin tercihini yaptı! El değiştiriyor!

Paxos’un şubat ayından sonra takviyesini keseceği BUSD için atak yapan Binance, kullanıcılarını FDUSD’ye geçmesi için teşvik ediyor.

Kripto para borsaları, stablecoin’ler ve altcoin’ler özelinde nizamlı olarak güncelleme yapmak zorunda kalıyor. Piyasanın akışı ve stablecoin’ler üzerindeki baskı, borsaları bu sürece itiyor. Geçtiğimiz aylarda Paxos, önümüzdeki yılın şubat ayında BUSD için dayanağını keseceğini açıklamıştı. Binance’te BUSD konusunda kademeli olarak geri çekiliyor.

Binance, kullanıcıların BUSD’larını dönüştürmelerini teşvik etmeye başladı. Borsa, basamaklı sonlanan BUSD’den FDUSD’ye dönüşümde çeşitli teşvikler sunuyor. Borsanın neden FDUSD’yi tercih ettiği ise bilinmiyor.

Binance, FDUSD’u tercih etti

Binance USD (BUSD) stablecoin hizmetlerini sonlandıran Binance, kademeli olarak kullanıcılarını yeni stablecoin’e geçmeye yöneltiyor. Bu yeni stablecoin’in ise FDUSD olması dikkat çekiyor.

Binance, yapmış olduğu yeni duyuruyla birlikte BUSD takviyesinin Şubat 2024 tarihinde sonlanacağını doğruladı. Borsa, Paxos’un BUSD’yi sonlandırmasına uyumlu tavır sergiledi. Binance’ten gelen resmi açıklamada, kullanıcıların BUSD bakiyelerini Hong Kong merkezli tröst şirketi First Digital Group tarafından oluşturulan FDUSD’ye dönüştürmeleri tavsiye edildi.

Paxos’un akabinde Binance’te BUSD dayanağını sonlandırıyor. Tanınan kripto borsası, yeniden de BUSD’nin teğe bir oranda destekleneceğini ve kullanıcılarının mağdur olmayacağını açıkladı. Lakin borsa, kullanıcılarının FDUSD’ye geçmesini öneriyor.

Binance, Şubat 2024 tarihinden evvel BUSD’lerini FDUSD’lere dönüştürecek kullanıcılarından süreç fiyatı almayacak. Borsa, daha evvel, Bitcoin süreçlerinde FDUSD’yi tercih eden kullanıcılarından da süreç fiyatı almayacağını açıklamıştı.

Borsa, BUSD’yi etaplı olarak sonlandıracak. Bu evreler ortasında, marj süreçleri, para yatırma ve çekme, vadeli süreçler, earn protokolü ve kredi protokolü yer alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap