Binance Smart Chain’de 15 Şubat gizemi çözüldü

Binance Smart Chain’de 15 Şubat gizemi çözüldü

Paylaş
Uzman Coin: Binance Smart Chain’de 15 Şubat gizemi çözüldü

Kripto para borsası Binance tarafından desteklenen bir blok zinciri olan Binance Smart Chain (BSC), yeniden markalaşıyor.

Binance Smart Chain, “BNB Chain” oluyor

Binance tarafından yapılan açıklamada, bugünden itibaren Binance Chain ve Binance Smart Chain’in BNB Chain olarak adlandırılacağı bildirildi. Bunun BSC’nin BNB token’ı ve BNB ekosistemiyle bağlantısını vurgulayan bir değişiklik olacağı kaydedildi.

Ölçeklendirme, yönetişim mekanizmaları, daha fazla geliştirme…

İsim değişikliğiyle birlikte BNB Chain topluluğuna bağlı olan kullanıcılar, projeler ve geliştiricilere fayda sağlayacak daha fazla gelişmenin de yolda olduğu belirtildi. BNB Chain’in GameFi, SocialFi ve Metaverse dahil olmak üzere büyük ölçekli uygulamalara kucak açacağı ifade edildi.

Öte yandan BNB Chain iki parçadan oluşacak. Bunlar, daha önce Binance Chain olarak bilinen BNB Beacon Chain ve yine öncesinde Binance Smart Chain olarak adlandırılan BNB Smart Chain. Ayrıca tek zincirden çoklu zincire ölçeklendirme, BSC’nin işlem verimliliğini artırma, zincir üstü yönetişim mekanizmalarının sunulması, ölçeklendirme çözümlerinin iyileştirilmesi ve BSC doğrulayıcı sayısının 21’den 41’e çıkarılması gibi geliştirmeler de olacak. Ek 20 doğrulayıcı da aday blok üreticileri olarak işlev görecek.

Önceki gün, Binance Smart Chain’in resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşımla 15 Şubat günü işaret edilmişti. Bu paylaşımda tarih dışında herhangi bir detay verilmezken dün de Binance Smart Chain’in Binance’in ötesine geçeceğini ifade eden bir gönderi yayınlanmıştı.

1 milyar dolarlık fon

Geçtiğimiz aylarda Binance.com tarafından Binance Smart Chain’in gelişimi için 1 milyar dolarlık fon ayrılmıştı. Bu fon kapsamında Kasım ayında yarım milyar dolarlık bir yatırım programı açıklanmış, Binance Smart Chain’deki yenilikçi projelere destek sağlanacağı bildirilmişti. Ayrıca Aralık ayında da Binance Smart Chain ile Animoca Brands, 200 milyon dolarlık bir fon oluşturdular. BSC, bu meblağı 1 milyar dolarlık fondan karşılayacağını belirtirken söz konusu fonla BSC üzerindeki blok zinciri tabanlı oyun projelerine yatırım yapılacağı ifade edilmişti.

Binance’in token’ı BNB, TSİ 16.25 itibari ile 430 dolardan işlem görüyor. BNB’nin rekor seviyesi ise 691 dolar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap