Binance SEC’e karşı müdafaa talep etti

Binance SEC’e karşı müdafaa talep etti

Paylaş
BTC Piyasası: Binance SEC’e karşı müdafaa talep etti

Investing.com – Kripto para borsası Binance, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı müdafaa talebinde bulundu.

Reuters’ın haberinde Binance’in SEC’in talep ettiği bilgilerin çok kapsamlı olduğu ve büyük ölçüde külfetli olduğu gerekçesiyle müdafaa talebinde bulunduğu aktarıldı.

Binance US’in bağlı kuruluşları BAM Trading ve BAM Management, ABD Columbia Bölge Mahkemesi’ne müracaatta bulunarak düzenleyiciye esasen kâfi bilgi aktardıklarını beyan etti. Talep edilen kollayıcı buyrukla Binance, SEC’in bilgi talebinin kısıtlama gayesiyle değerli sayıda tabir alma süreçlerini durdurmak istiyor. Bununla birlikte Binance, BAM CEO’su ve CFO’sunun sözlerinin alınmamasını da talep ediyor. 

SEC, Haziran ayında Binance ve şirketin CEO’su Changpeng Zhao’ya dava açarak toplamda 13 suçlama yöneltti. Bu suçlamalar ortasında platformda düzmece süreç hacimleriyle dataları şişirmek, müşteri fonlarını yanlış yönlendirmek, ABD müşterileri için küresel platformun kullanımına göz yummak ve denetçilere aldatıcı beyanlarda bulunmak üzere önemli tezler yer alıyor. 

Binance ise dava edilmesinin akabinde suçlamaları şiddetle reddetti. Kripto borsası yetkilileri, bilhassa müşteri fonlarının kendi çıkarları için kullanıldığına yönelik rastgele bir somut ispatın olmadığının altını çizdi. 

Gelinen son noktada Binance, SEC’in taleplerini geniş kapsamlı ve külfetli olduğu gerekçesiyle kısmak isterken düzenleyici kurum, geri adım atacak üzere durmuyor. Binance’in müracaatının akabinde SEC’in esirgeyici buyruk talebine itiraz etmesi bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap