Binance, SEC’e karşı duvar örüyor

Binance, SEC’e karşı duvar örüyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, SEC’e karşı duvar örüyor

Binance‘in ABD kolu Binance US, SEC’in keşif ve söz sürecinde hudutlarını aştığını argüman ederek korunma talebinde bulundu.

Binance ve SEC ortasındaki dava tüm tansiyonuyla devam ediyor. Dava, Binance‘in yasa dışı süreçler yürüttüğüne yönelik kapsamlı incelemesini içeriyor. Lakin davada Binance’in eli epey sağlam durumda.

Dava sürecinin ışığında, Binance‘ten yeni bir atılım geldi. Kripto para borsası, SEC‘in dava kapsamından koptuğunu ve hudutları aşan teşebbüslerde bulunduğunu sav etti. Binance, SEC‘in çok irdelemesine karşı korunma talebi istedi.

Binance, korunma talebinde bulundu

Binance’in ABD kolu olan Binance US, SEC’in dava kapsamından bağımsız olarak keşif süreci yürüttüğünü belirtti. Borsa, SEC’e karşı korunma talebinde bulundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, SEC’e karşı duvar örüyor 1

Binance US‘ın operasyonel sürecini yöneten BAM Trading, SEC’e karşı korunma davası açtı. BAM, “SEC, İstek Emri’nin müsaade verdiği dar ve ısınırlı keşif arayışı yerine bir balık avı seferi yürütüyor.” dedi. BAM’ın bahsettiği balık avı seferi, kapsamlı bir incelemeyi betimliyor. SEC’in bu irdelemesine karşın Binance US, dava süreçlerinde kâfi bilgiyi sunduğunu argüman ediyor.

BAM, SEC’in tavrının kabul edilemeyecek boyutta olduğunu ve keşif kararını berbata kullandığını belirtti. Borsa, düzenleyicinin baskılarının yersiz olduğunu öne sürüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap