Binance, SEC davasının iptali için müracaat yaparak karşı atağa geçti

Binance, SEC davasının iptali için müracaat yaparak karşı atağa geçti

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, SEC davasının iptali için müracaat yaparak karşı atağa geçti

Investing.com – Kripto para borsası Binance, mahkemeye yeni bir dilekçe sunarak SEC’in şirket ve şirketin CEO’su Changpeng Zhao’ya açtığı davanın iptalini talep etti.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), Haziran ayında kripto piyasasının en büyük borsası Binance’e dava açarak piyasada bir kaos oluşmasına neden olmuştu. SEC, davada borsayı müşteri varlıklarını kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak, yatırımcıları ve düzenleyici kurumlara yanlış ve eksik beyanda bulunmak ve menkul değer maddelerine ters hareket etmekle suçladı.

Binance tarafından hazırlanan ve 60 sayfalık hayli geniş olan dilekçede SEC’in Binance ve CZ’ye karşı dava açarak yetkisini aştığını sav etti. Binance, savında ayrıyeten SEC’in kripto sanayisi ile ilgili bir rehberlik sunmadan geriye dönük olarak ceza kesme talebinin kanunlara karşıt olduğunu öne sürdü.

Geçtiğimiz aylarda davaya bahis olan Binance.US de şirkete yöneltilen suçlamalara karşılık emsal bir dilekçe sunarak davanın düşürülmesini talep etmişti. 

SEC ile Binance ortasında bu hafta gerçekleşen ilk duruşmada yargıç, SEC’in daha fazla bilgi talebini reddetti ve tezlerle ilgili şahit sayısını artırması teklifinde bulundu. Duruşmada ayrıyeten Binance’in varlıklarını temel ticari faaliyetlerde kullanılmak üzere özgür bırakılmasına karar verildi. 

İlk duruşma Binance lehine sonuçlansa da önümüzdeki aylarda davanın daha da derinleşeceği düşünülüyor. Binance’in davanın reddi ile ilgili talebinin ise sürece nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap