Binance, Rusya’dan çekilecek mi?

Binance, Rusya’dan çekilecek mi?

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, Rusya’dan çekilecek mi?

Yeni medya raporlarına nazaran Binance kripto para borsası, Rusya’dan büsbütün çekilmeyi planlıyor. Durum ile ilgili konuşan Binance sözcüsü, “Rusya pazarından büsbütün çekilmek de dahil tüm senaryolar masada.” değerlendirmesini yaptı.

Binance, Rusya pazarından çekilme durumunu değerlendiriyor

Binance’nin hafta başı yayımlanan medya raporlarına nazaran kripto para firması, Rusya pazarından çekilmeyi planlıyor. Halihazırda eşler ortası transferlerde ruble dışındaki kripto paraları takaslamak engellenmiş durumdayken Binance’in bu mevzuda Rus bankalarına da kolaylık sunması, ABD ayağında baskı hissetmesine neden oluyor.

Ruble hacminin yüksek olması ve durumun Adalet Bakanlığı incelemesi kelam konusu olmasının akabinde Binance, Rusya pazarındaki faaliyetlerini durdurmayı düşünmeye başladığını açıkladı.

ABD Senatörü Elizabeth Warren, açıklamasında “Binance kripto platformunu kullanarak Rusya’nın yaptırımlardan kaçmasını” incelemesi için Adalet Bakanlığına davette bulundu. Warren açıklamasında “Kaçak finansı dizginlemek için kripto düzenlemelerine gereksinimimiz var.” kelamlarını belirtmişti.

Bu makale birinci olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap