Binance, Rusyadan büsbütün çekilebilir!

Binance, Rusyadan büsbütün çekilebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, Rusyadan büsbütün çekilebilir!

Binance sözcüsü, Wall Street Journal’a (WSJ) yaptığı açıklamada, borsanın Rusya şubesini tekrar değerlendirdiğini söyledi.

Binance sözcüsü, medya kuruluşuna yaptığı açıklamayla bir arada Binance Rusya kolunu değerlendirmeye aldığını belirtti. Sözcü, borsanın ülkedeki yasal risklerle karşı karşıya olmasından kaynaklı bu durum ortaya çıktığını tabir etti. Rusya operasyonları için büsbütün çekimenin de dahil olduğu bu atılım, sadece ülke bazında değil küresel manada bir yankı yarattı.

Yasal düzenleyici problem

WSJ, Binance’in Rusya’daki kullanıcıların yurtdışına para taşımasına yardım ettiğini bildirdi. Bloomberg’in Mayıs ayında yayımladığı bir rapora nazaran, ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’in Ruslar tarafından yaptırımlardan kaçmak için kullanılıp kullanılmadığına ilişkin soruşturmasından sonra geldiği belirtildi. 

Binance şu anda kendisini birçok ABD düzenleyicisinin maksadında buluyor ve Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Kurulu birinci olarak Mart ayında firmaya karşı dava açtı. Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) da geçen ay borsaya ve CEO Changpeng Zhao’ya menkul değerler maddelerini ihlal ettiği iddiasıyla dava açmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap