Binance, Rus kullanıcılarına yönelik kısıtlamayı kaldırdı

Binance, Rus kullanıcılarına yönelik kısıtlamayı kaldırdı

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, Rus kullanıcılarına yönelik kısıtlamayı kaldırdı

Investing.com – Rusya’da yerleşik yatırımcılara ülkeye yönelik yaptırımların akabinde kripto borsalarını kullanmalarına yönelik kısıtlamalara maruz kalmıştı. Artık ise Binance’in Rus kullanıcıları için kısıtlamaları kaldırdığına yönelik gelişmelerin yaşandığı bildiriliyor.

Coindesk tarafından servis edilen habere nazaran Binance, bir yıl sonra Rusya’ya uyguladığı kısıtlamaları kaldırma kararı aldı. Geçen yıl Mart ayında ABD ve Batı ülkeleri Rusya’nın Ukrayna’yı işgal teşebbüsünün akabinde ülkeye yönelik sert ekonomik yaptırımları devreye aldı. Bun yaptırımlar ortasında Rusya’da yerleşik şahısların ve Rus vatandaşların kripto borsalarını kullanmama kriteri de vardı. Bunun üzerinde Binance, yaptırımlara uyacağını beyan ederek Rusya’da kullanılan Mastercard ve Visa kartlarıyla platforma para yatırma süreçlerine müsaade vermeyeceğini açıkladı. 

Binance’ten resmi bir açıklama gelmedi

Haber kaynağına nazaran şu an Binance Rus vatandaşlara yönelik kısıtlamaları kaldırdı. Böylelikle Rus kullanıcılar, banka kartları aracılığıyla borsaya yeninden prestiji para yatırmaya başlayabilir. Öteki yandan şimdi Binance’ten mevzuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ayrıyeten Coindesk, irtibata geçtiği Binance sözcüsünün kısıtlamaların kalktığına yönelik onaylayan yada reddeden bir bilgi vermediğini de aktardı.

Rusya’ya yönelik yaptırımlar şimdi kaldırılmasa da Binance’in Rus vatandaşlarına yönelik kısıtları kaldırdığına yönelik haberler yayılmaya devam ediyor. Lakin Binance, daha geçen ay Rus vatandaşları ve sakinleri için şahıslar ortası (P2P) dolar ve euro ticaretini yasakladı ve yalnızca Rus rublesi süreçlerini açık bıraktı. Bu kısıtlama devam ederken borsanın Rus vatandaşlarına yönelik ticaret kısıtını kaldırdığına yönelik söylenti şaşkınlık yarattı. Artık Binance’in bu bahisle ilgili resmi bir açıklama yaparak mevzuya açıklık getirmesi bekleniyor. 

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap