Binance Raporuna Bu 2 Altcoin’in Yükselişi Damga Vurdu!

Binance Raporuna Bu 2 Altcoin’in Yükselişi Damga Vurdu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Raporuna Bu 2 Altcoin’in Yükselişi Damga Vurdu!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in araştırma kolu olan Binance Research, kısa müddet evvel iki altcoin projesi olan Solana (SOL) ve Toncoin’in (TON) kayda bedel performanslarına ait görüşlerini paylaştı. Araştırma takımının raporu, piyasa bedelindeki etkileyici büyümeyi, stablecoin arzını, NFT hacimlerini kapsıyor. Ayrıyeten Bitcoin’e olan ilginin yine canlanmasını vurgulayarak daha geniş kripto para piyasası eğilimlerini inceliyor. İşte detaylar…

Binance, kripto para piyasasına genel bakışını yayınladı

Binance Research’ün son raporu, toplam kripto para piyasası bedelinin yılbaşından bu yana %110’luk kayda paha bir artışa şahit olduğunu ve bunun da 870 milyar doların üzerinde ek sermayeye dönüştüğünü ortaya koyuyor. Sırf içinde bulunduğumuz çeyrekte, piyasalar %55 oranında artarak 596 milyar dolara ulaştı. Ayrıyeten stablecoin arzı, birinci beş stablecoin arzındaki üç aylık net değişimin 2022’nin birinci çeyreğinden bu yana birinci sefer müspete dönmesiyle geri dönüş yapıyor. Bu değişim, olumlu bir piyasa hassaslığına ve istikrarlı varlıklara olan inancın yenilendiğine işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Raporuna Bu 2 Altcoin’in Yükselişi Damga Vurdu! 1

Sekiz aylık düşüş trendini kıran NFT hacimleri Kasım ayında dikkat çekti. Çünkü bir evvelki aya kıyasla yaklaşık %200’lük değerli bir artış yaşadı. Bitcoin 375 milyon doları aşan hacmiyle NFT alanında liderliği ele geçirdi. Böylelikle Ethereum’un 348 milyon dolarını geride bıraktı. Binance Research, Bitcoin’in BRC20 tokenlarıyla etkin bir yıl geçirdiğini vurguluyor. Ayrıyeten Kasım ayında ilginin tekrar canlandığını belirtiyor. Piyasa, Ocak ayında bir spot Bitcoin ETF’sinin potansiyel onayını merakla bekliyor. Bu da kripto meraklıları için öteki bir heyecan katmanı ekliyor. Rapora nazaran Nisan 2023’te gerçekleşecek olan Bitcoin halving’i, piyasa dinamiklerini potansiyel olarak etkileyecek. Yani halving, izlenmesi gereken kıymetli bir kilometre taşı olarak tanımlanıyor.

İki altcoin, SOL ve TON, piyasayı etkiliyor

Rapora nazaran Solana ve Toncoin, Ethereum’dan daha güzel performans göstererek piyasadaki etkileyici hareketleriyle dikkat çekti. Raporda ayrıyeten friend.tech üzere gelişmekte olan protokollerin yanı sıra Farcaster, Lens ve Binance Square’in güncellemelerinden de bahsedilerek alternatif layer-1’lerin gelişen görüntüsüne katkıda bulunuluyor. Binance Research, MakerDAO’nun bilançosundaki varlıkların %49’undan fazlasını oluşturan Gerçek Dünya Varlıklarının (RWA) artan kıymetine dikkat çekiyor. Buna ek olarak, sıfır bilgi (ZK) teknolojisi, yakın vakitte ZK-rollup lansmanları ve ZK ortak işlemcileri etrafında artan tartışmalarla ilgi çekmeye başladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Raporuna Bu 2 Altcoin’in Yükselişi Damga Vurdu! 2

Makroekonomik yorumlar dikkat çekti

Rapor, ABD faiz oranlarının 22 yılın en yüksek düzeyinde olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten önümüzdeki yıl faiz indirimi beklentilerinin olduğu mevcut global ekonomik görüntüyü vurgulayarak sona eriyor. Çin halihazırda faiz indirimlerine başladı. Bu, Avrupa’daki düşük enflasyon yatırımcıların Avrupa Merkez Bankası’ndan emsal atılımlar beklemesine yol açtı. Binance Research’ün kapsamlı raporu, kripto para piyasasının değişen dinamiklerine dair pahalı bilgiler sunarak muhakkak altcoinlerin yükselişini, değişen trendleri ve dalı etkileyen daha geniş ekonomik faktörleri gözler önüne seriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap