Binance, piyasayı canlandırmak ismine yeni bir adım attı

Binance, piyasayı canlandırmak ismine yeni bir adım attı

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, piyasayı canlandırmak ismine yeni bir adım attı

Dünya genelinde süreç hacmi bakımından en büyük kripto borsası Binance, “likidite müdafaasını artırmak” emeliyle düşük likidite gösteren token’lara sahip birtakım kripto projeleri ile bağlantıya geçti.

Borsanın sözcüsü, CoinDesk’e yolladığı e-postada, “Geçtiğimiz hafta boyunca grubumuz, devam eden risk idaresi teşebbüsümüzün bir kesimi olarak platformumuzda listelenen birkaç projeye ulaştı. Seçtiğimiz projeler nispeten düşük likiditeye ve/veya piyasa pahasına sahip, bu da kullanıcıları piyasa manipülasyonu dahil olmak üzere risklere maruz bırakabilir.” dedi.

The Block’un haberine nazaran borsa, projelerin proje yapıcılarıyla alakalı ayrıntı istedi ve dolanımdaki token’larının yüzde 5’lik bir kısmıyla Binance havuzlarına katkıda bulunmak isteyip istemediklerini sordu. Benzeri taleplerin ekran manzaraları Twitter’da dolaşmaya devam ediyor.

Sözcü, “Risk idaresi gayretlerimizin asıl maksadı, proje takımlarını likidite muhafazasını artırmak için gereken adımları atmaya teşvik etmek. Piyasa yapıcıların dayanağı, mevzubahis müdafaayı artırmak ismine âlâ bir yol.” diyerek ekledi.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap