Binance pazar hissesini artırmayı başardı

Binance pazar hissesini artırmayı başardı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance pazar hissesini artırmayı başardı

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, geçtiğimiz yıl 13 BTC çiftini kapsayan sıfır fiyatlı alım satım promosyonlarında kıymetli bir genişleme gerçekleştirdi. Kaiko’nun son raporuna nazaran bu atak, ticaret hacimlerinde ani bir artışa neden oldu ve Temmuz 2022’de BTC sıfır kurulun başlatılmasıyla tüm vakitlerin en yüksek faaliyeti gerçekleşti.

Bununla birlikte akıllı data araştırma platformu Kaiko’dan alınan bilgiler, bu promosyonların Binance’in piyasa hakimiyetini kazanmasına yardımcı olurken potansiyel gelir zorluklarını da beraberinde getirdiğini gösterdi. Sıfır fiyatlı alım satım hacimlerinde düşüş yaşanması, bu periyotta muhtemel gelir meselelerine işaret ediyor.

Bu meselelere karşın Binance, kayda kıymet bir artış göstererek esas rakiplerine kıyasla tüm vakitlerin en yüksek pazar hissesi düzeyi olan yüzde 70’e ulaştı. Borsa, 2022 yılı boyunca aylık hacimlerini daima olarak 300 milyar doların üzerinde tutarak Kaiko raporunda da belirtildiği üzere pazar hissesinin büyümesine katkıda bulundu.

Binance pazar hissesini artırmayı başardı

Kaiko’dan alınan datalar, Eylül 2022’de sıfır fiyat promosyonlarının doruğunda, toplam haftalık süreç hacminin yüzde 85’inin sıfır fiyatlı süreçlerden oluştuğunu gösteriyor. Bu eğilim, promosyonun Mart 2023’te sona ermesine kadar devam etti.

Bunun akabinde Binance, sıfır fiyatlı alım satımlar için daha seçici bir yaklaşım benimseyerek öncelikle TUSD’ye odaklandı. BTC-TUSD, tüm borsalar ortasında en yüksek hacimli çift olarak ortaya çıktı ve haftalık süreç hacminde 10 milyar doların üzerinde bir hacme şahit oldu.

Kaiko’ya nazaran kripto varlık borsası, bu promosyonlar aracılığıyla pazar hissesini artırma amacına muvaffakiyetle ulaşmış olsa da geçtiğimiz yıl kripto alım satım faaliyetlerinde yaşanan genel düşüş, fiyat getiren alım satım faaliyetleri üzerinde amaçlanan etkiyi sınırlamış olabilir.

Diğer Binance haberlerine nazaran borsa, mahallî token’ı BNB de dâhil olmak üzere 34 token’ı listeleyerek Japonya’daki varlığını genişletmeye hazırlanıyor. Rapor birinci olarak lokal medya platformu Coinpost’ta paylaşıldı.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap