Binance, Para Çekme Süreçlerini Sınırlandırdı! Açıklama Geldi

Binance, Para Çekme Süreçlerini Sınırlandırdı! Açıklama Geldi

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, Para Çekme Süreçlerini Sınırlandırdı! Açıklama Geldi

Dev kripto borsası Binance, ödeme işlemcisi problemlerini münasebet göstererek Avrupa’da para çekme süreçlerini sonlandırdı. Borsa, başarısız para çekme süreçlerinin SEPA aracılığıyla süreksiz olarak askıya alınan euro süreçlerinden kaynaklandığını söyledi. Son gelişmede Binance, SEPA para yatırma ve çekme hizmetinin 25 Eylül’e kadar devam edeceğini açıkladı.

Binance, SEPA transferlerinde sorun olduğunu açıkladı!

Kripto para borsası müşterilerinin Tek Avro Ödemeleri Alanı (SEPA) transferleriyle ilgili sıkıntılar nedeniyle Avrupa’da prestiji para çekme süreçlerinde sorun yaşadığı tez ediliyor. Binance’in müşteri takviyesi, 20 Ağustos’ta X’te artık silinmiş bir iletide, borsanın SEPA aracılığıyla euro para çekme ve yatırma süreçlerini askıya aldığını yazdı.

Mesajda, Binance SEPA transferlerini geri yüklemek için muhakkak bir vakit çerçevesine sahip olmadığını söyledi. Ayrıyeten, ödeme sağlayıcısının “artık bu süreçleri destekleyemediğini” ekledi. Binance, “Bunun neden olduğu rahatsızlığı anlıyoruz. Bunu mümkün olan en kısa müddette çözmek için faal olarak çalışıyoruz” dedi.

BTC Piyasası: Binance, Para Çekme Süreçlerini Sınırlandırdı! Açıklama Geldi 1

Müşteri yaşadığı sorunu lisana getirdi

Açıklama, birkaç gün evvel “Binance üzerinden büyük ölçüde EUR” satın aldığını argüman eden Avrupa’daki bir Binance kullanıcısına cevap olarak geldi. Tez sahibi müşteri, Paysafe hesabının kapatılması nedeniyle avroları banka hesabına çekemediğinden ya da Binance’te satamadığından şikayet etti. Bu bağlamda şunları söyledi:

Müşteri dayanağına nazaran, Binance’in yeni bir ödeme sağlayıcısı bulmasını beklemek dışında bu bahiste yapabileceğim bir şey yok. Kullanıcıların EUR satın almasına müsaade verip çabucak akabinde erişimlerini engellemek, Binance’ten değil dolandırıcı borsalardan bekleyeceğiniz bir şeydir.

BTC Piyasası: Binance, Para Çekme Süreçlerini Sınırlandırdı! Açıklama Geldi 2

Haber, Binance’in kullanıcılara mevcut euro bankacılık ortağı Paysafe Payment Solutions’ın kripto borsası için dayanağını keseceğini bildirmesinden birkaç ay sonra geldi. Binance o periyotta “Kullanıcıların Binance hesaplarına para yatırmak için kullandıkları banka bilgilerini güncellemeleri gerekecek. Ayrıyeten, bu tarihten sonra SEPA hizmetlerini kullanmaya devam etmek için yeni karar ve şartları kabul etmeleri gerekebilir” dedi.

Binance, süreçlerin 25 Eylül’e kadar devam edeceğini açıkladı

Bu ortada Binance, X’teki müşteri dayanak iletisinin “yanlışlıkla gönderildiği” istikametinde açıklama yaptı. Bu bağlamda, “SEPA para yatırma ve çekme hizmetinin başlangıçta bildirildiği üzere 25 Eylül’e kadar devam edeceğini” ekledi.

BTC Piyasası: Binance, Para Çekme Süreçlerini Sınırlandırdı! Açıklama Geldi 3

Binance sözcüsü ayrıyeten, 25 Eylül yaklaşırken “rutin uyumluluk denetimlerinin bir kesimi olarak kimi kullanıcılardan vakit zaman daha fazla bilgi istenebileceğini ve bunun da hesaplarının erken kapatılmasına yol açabileceğini” belirtti. Sözcü, Binance’in “SEPA hizmeti sona ermeden evvel kullanıcılarımız için alternatifler sunacağını” da kelamlarına ekledi.

Kesintiler dev kripto borsası için yeni değil!

Binance’in Avrupa’da son vakitlerde para çekme ile ilgili yaşadığı meseleler borsa için ender değil. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Mayıs ayında borsa, bekleyen para çekme süreçlerinde büyük bir yığılma olduğunu münasebet göstererek Bitcoin para çekme süreçlerini durdurdu. Bundan kısa mühlet evvel Binance, Bitcoin mempool’unun tıkanması nedeniyle birinci para çekme kesintisini yaşadı. Bu kesintide 400.000’den fazla süreç Blockchain’de takılıp kaldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap