Binance, önümüzdeki hafta 2 altcoin’i listeden çıkaracak

Binance, önümüzdeki hafta 2 altcoin’i listeden çıkaracak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, önümüzdeki hafta 2 altcoin’i listeden çıkaracak

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) kontratlarının, önümüzdeki hafta listeden çıkarılacağını duyurdu. Borsa, ADABUSD ve MATICBUSD daima mukavelelerinin kaldıraç ve marj katmanlarını bugün ayarlayacak ve plana nazaran otomatik bir uzlaşmanın akabinde bunları listeden çıkaracak.

Binance Cardano ve Polygon kontratlarını delist ediyor

Kripto borsası Binance, 10 Ağustos’ta yaptığı resmi bir duyuruda USDⓈ-M ADABUSD ve MATICBUSD daima kontratlarını listeden çıkaracağını söyledi. Binance tüm durumları kapatacağı ve 17 Ağustos saat 09.00 UTC’de otomatik uzlaşma gerçekleştireceği için kullanıcılardan gerekli değişiklikleri yapmaları istendi.

Buna ek olarak Binance, ADABUSD ve MATICBUSD daima mukavelelerinin kaldıraç ve marjin kademelerini bugün UTC saatiyle 12.30’da ayarlayacak. Lakin bu atılımın, BUSD takviyesinin kesilmesine mi yoksa SEC’in Cardano ve MATIC’i Binance ve Coinbase’e karşı açılan davalarda menkul değer olarak göstermesine mi karşılık olarak geldiği aşikâr değil.

Binance, temel olarak hem Cardano (ADA) hem de Polygon (MATIC) daima kontakları için kaldıraç oranını azaltıyor. Kullanıcıların 17 Ağustos 08.30 UTC’den itibaren ADABUSD ve MATICBUSD için yeni konum açmalarına müsaade verilmiyor. Bu ortada Cardano ve Polygon yöneticileri, SEC’in ADA ve MATIC’in menkul değer olduğuna ait tezlerini reddetti. Ripple vs SEC davasındaki özet yargı kararı bir ölçü netlik getirmeye yardımcı oldu.

ADA ve MATIC fiyatları baskı altında

Cardano ve Polygon fiyatları, SEC’in menkul değer olduğuna inandığı tokenler ortasında göstermesinin akabinde baskı altında kalmaya devam ediyor. ADA fiyatı son 24 saatte yüzde 0,5 düştü ve fiyat şu anda 0,29 dolardan süreç görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,297 ve 0,301 dolar. Ayrıyeten süreç hacmi son 24 saatte yüzde 30 azaldı ve bu da tüccarlar ortasında ilgi eksikliği olduğunu gösteriyor.

MATIC fiyatı da son 24 saatte yüzde 0,5 düştü ve fiyat şu anda 0,69 dolardan süreç görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,682 ve 0,698 dolar.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap