Binance, NFT pazarına Bitcoin NFT dayanağı ekliyor

Binance, NFT pazarına Bitcoin NFT dayanağı ekliyor

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, NFT pazarına Bitcoin NFT dayanağı ekliyor

Önde gelen kripto para borsalarından Binance’in NFT pazarı, Mayıs ayının ilerleyen günlerinde Ordinals (Bitcoin NFT’leri) için takviye eklemeyi planladığını lakin şimdi kesin bir tarih belirlenmediğini açıkladı.

Ethereum, Polygon ve BNB Chain üzerindeki NFT’leri destekleyen Binance NFT, yatırımcıların Bitcoin ağındaki Ordinals token’larını satın alabilmeleri ismine alanını genişletmeyi planlıyor. Koleksiyonerler çok yakında Bitcoin ağında oluşturulan inscription’ları alıp satabilecek. Bu gelişme, Ordinals ekosistemine olan erişimi de artıracak.

Ayrıca borsa, yatırımcıların Binance hesaplarıyla bu NFT’leri direkt satın almalarını sağlayacak ve kullanıcılar için süreç de kolaylaşacak. Yeni alıcıların gün geçtikçe büyüyen pazara girme sürecini kolay ve inançlı hale getirmeyi amaçladığını belirten Binance, kullanıcıların Ordinals satın almaları için gereken taproot uyumlu bir cüzdan oluşturmalarına gerek kalmamasını sağlayacak.

Bitcoin’in NFT koleksiyonerleri için “en geniş kapsamlı seçenek” olduğunu söyleyen Binance eser müdürü Mayur Kamat, yaptığı basın açıklamasında şu tabirleri kullandı:

Bununla birlikte hafta sonu borsanın Bitcoin para çekme süreçlerini iki defa duraklatıp sebebinin ağdaki tıkanıklık olduğunu söylemesi, ikili ortasındaki bağın çok olumlu olmadığını gösterdi.

Ordinals protokolü, geçtiğimiz hafta 3 milyon inscription’a ulaştığından bu yana pazara olan ilgi ve talep artmış görünüyor.

NFT pazarı Magic Eden, Mart ayında Bitcoin cüzdanları Hiro ve Xverse’ü entegre edip Ordinals dayanağı eklemesinin akabinde Nisan ayında sanatkarların inscription mint’lemelerine yardımcı olabilmek ismine piyasaya bir creator launchpad’i sundu.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap