Binance, Mastercard ve Visa İştirakini Kaybetti! Bu Tarih Son

Binance, Mastercard ve Visa İştirakini Kaybetti! Bu Tarih Son

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, Mastercard ve Visa İştirakini Kaybetti! Bu Tarih Son

Son gelişmelere nazaran ödeme devleri Mastercard ve Visa, Binance ile olan kart iştirakini sonlandırmaya hazırlanıyor. Şirketler, bu atılımın borsayı çevreleyen düzenleyici meçhullükten kaynaklandığını bildirdi.

Binance dev iştiraklerini kaybediyor

Bloomberg’in haberine nazaran Mastercard ve Visa, Binance ile olan kart iştiraklerinden geri adım atıyor. Şirketler, borsa hakkında dünya çapındaki düzenleyicilerin tehdidini münasebet göstererek ayrılık kararı aldı. Bir borsa sözcüsü, Visa’nın Temmuz ayından itibaren Avrupa’da Binance ile ortak markalı yeni kartlar çıkarmayı durdurduğunu söyledi. Bu ortada Mastercard, Eylül ayında Binance ile olan kart iştirakini büsbütün sonlandıracak. Mastercard bu atağın nedenini açıklamayı reddetti. Visa yorum taleplerine karşılık vermedi.

Wu Blockchain’in raporuna nazaran:

Bloomberg’e nazaran Binance sözcüsü, Visa’nın Temmuz ayından bu yana Avrupa’da Binance ile ortak markalı yeni kartlar çıkarmayı durdurduğunu belirtti. Eylül 2020’de piyasaya sürülen Binance Visa Card, tüketicilerin temel günlük harcamalarını kripto paralarda tutulan fonlarla ödemelerine imkan tanıyor.

Fes edilen paydaşlık kullanıcılar için ne manaya geliyor?

Bir kripto yorumcusu bu noktada ayrılığa olumlu bir bakış açısı ile yaklaştı:

Bu şahane haberi paylaştığınız için teşekkürler! Visa ve Binance iştirakinin duraklatılması büyük bir olay! Bunun gerisinde dikkate alınması gereken birçok faktör olabilir. Lakin uygun haber şu ki, mevcut kart sahipleri bu kartı hâlâ olağan biçimde kullanabiliyor. Lakin yeni kartların verilememesi başkalarının beklemesi gerektiği manasına gelebilir. Şimdiki kalalım ve kripto alanındaki öteki yenilikçi tahlilleri keşfedelim. Finansal ortam süratle değişiyor, bu heyecan verici vakte ayak uydurun ve şuurlu kararlar alın!

https://twitter.com/KevilCrypto/status/1694997751015277049

Binance, düzenleyici baskı nedeniyle ortaklarını kaybediyor

Kısa müddet evvel Mastercard, Binance ile Arjantin, Brezilya, Kolombiya ve Bahreyn’de kripto kart ödeme programını sonlandırmıştı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, kullanıcıların Eylül ayına kadar mühletleri olacak.

Binance ve Mastercard, kullanıcıların kripto paraları fiat para ünitesine dönüştürmesine ve satın alma sürecine bağlı olarak %8’e kadar kripto para iadesi kazanma imkanına olanak tanıyan bir iştirak kurdu. Kullanıcılar hâlâ fiat para ünitesi alırken, müşteriler kripto paralarını daha geniş çapta kripto benimsenmesini desteklemeyi amaçlayan bir ödeme aracı olarak kullanıyordu.

Lider borsa, yasal ve düzenleyici zorluklarla karşı karşıya

ABD’li düzenleyiciler, Haziran ayında Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya “aldatma ağı” işlettikleri savıyla dava açtı. Önder borsa kendisini “şiddetle” savunacağını söyledi. Mastercard Blockchain lideri Raj Dhamodharan, Nisan ayında şirketin kripto şirketleriyle daha fazla paydaşlık aradığını söyledi. Borsa hakkında özel olarak yorum yapmayı reddetti. Fakat rastgele bir kart programının “tam bir incelemeden geçtiğini” ve daima olarak izlendiğini söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap