Binance, listesine yeni altcoin çiftleri ekliyor

Binance, listesine yeni altcoin çiftleri ekliyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, listesine yeni altcoin çiftleri ekliyor

İşlem hacmine nazaran dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, First Digital USD (FDUSD) stablecoin eşleştirmesi ile en tanınan kripto paralardan kimilerinin alım satımı için takviye eklediğini duyurdu.

FDUSD, Hong Kong’un 1 Haziran 2023’te bölgede büyük bir kripto merkezi olma arayışında yeni bir kripto düzenleme rejimine giriştiği tabanda, Hong Kong merkezli saklama ve güvenlik şirketi First Digital tarafından başlatıldı.

ABD dolarına sabitlenmiş stabilcoin, borsada sıfır süreç fiyatı ile sunuluyor. Sabit coin’lerle ilgili belirsizlik ve düzenleyici korkular bağlamında, FDUSD nakit ve nakit eşdeğerlerinde yüksek kaliteli rezervlerle desteklenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), stabilcoin operasyonları etrafındaki lisanslama ve düzenleyici standartları izlemektedir.

Binance DOGE/FDUSD ve XRP/FDUSD süreç çiftlerini listeye ekledi

Stabilcoin’in büyüme potansiyeli göz önüne alındığında bu, Binance’den beğenilen bir hareket olacak. En önemli kripto para üniteleri ortasında 215. sırada yer alan FDUSD, Tether USDt’nin (USDT) 83 milyar dolarlık piyasa pahasına karşılık şu anda 382 milyon dolarlık bir piyasa pahasına sahip.

Kripto borsası, aşağıdaki süreç çiftlerinin 7 Eylül 2023’ten itibaren platformda süreç görmeye açık olacağını söyledi:

  • DOGE/FDUSD
  • SOL/FDUSD
  • TOMO/TRY
  • UNFI/TRY
  • XRP/FDUSD

Binance, kullanıcıların yeni eklenen FDUSD süreç çiftlerinde sıfır “maker” fiyatı özelliğiyle süreç yapmaya devam edeceğini de ekledi.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap