Binance, kripto kart hizmetlerini iki bölgeden çekiyor

Binance, kripto kart hizmetlerini iki bölgeden çekiyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, kripto kart hizmetlerini iki bölgeden çekiyor

Binance, 25 Ağustos’tan itibaren Latin Amerika ve Orta Doğu’daki kripto banka kartı hizmetlerini sonlandıracak.

Binance’in hizmetlerinden birisi olan kripto banka kartı, kullanıcıların günlük eser ve hizmetler için harcama yapmalarına imkan tanıyordu. Bu kartın klasik kartlardan farkı ise kripto para varlıkları ile süreç imkanı sunmasıydı. Lakin Binance, bu hizmetini Orta Doğu ve Latin Amerika’dan çekme kararı aldı. Binance şimdi bu durumun sebebini açıklamadı.

Binance geri çekiliyor

Binance, düzenleyici kurumlar ve yasal süreçlerle uğraş ederken yeni bir atılım yaptı. Tanınan borsa, kripto kart hizmetini Orta Doğu ve Latin Amerika’dan çekti.

Olay, bir X kullanıcısının yaptığı paylaşımda ortaya çıktı. Cointelegraph’ın yaptığı habere nazaran, X kullanıcısı Binance kartlarına ne olduğunu sordu. Borsanın dayanak sayfası, bu soruya, kararın gerisindeki gerekçeyi açıklamadan banka kartı hizmetlerinin askıya alınacağını belirtti. Binance, bu hizmetinden yararlanan kullanıcıların 21 Eylül 2023’e kadar vaktinin olduğunu aktardı.

Latin Amerika ve Orta Doğu’daki kripto banka kartı hizmetleri 21 Eylül’e kadar sonlandırılacak. Lakin, borsada talep edilen geri ödemeler ve uyuşmazlıklar 20 Aralık 2023’e kadar sonuçlanabilecek.

Küresel pazarda büyümeyi amaçlayan ve bu kapsamda çalışmalarını yürüten borsanın bu atağı dikkat çekti. Cointelegraph’a yorum yapan Binance, kullanıcılarının yüzde 1’inin bu durumdan etkileneceğini söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap