Binance, kripto fon yöneticileriyle ticareti artıracak yeni hizmetini duyurdu

Binance, kripto fon yöneticileriyle ticareti artıracak yeni hizmetini duyurdu

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, kripto fon yöneticileriyle ticareti artıracak yeni hizmetini duyurdu

Investing.com – Binance, VIP statüsündeki kurumsal müşterilerinin son günlerde öne çıkmaya başlayan kripto yatırım fonu idareleriyle temas kurmasına imkan tanıyan yeni hizmeti Capital Connect’i tanıttı.

Binance tarafından yapılan açıklamada bu hizmet ile riskli varlık sınıfındaki kripto paralara yatırım yapan kurumsal yatırımcıların bu faaliyetlerini inançlı ve verimli gerçekleştirmelerine imkan tanıyacaklarını belirtti.

Capital Connect hizmetiyle fon idare şirketleri, mevcut performanslarını, yatırım koşullarını ve öbür bilgileri sergileyecekken yatırımcılar ise ilgilendikleri fon şirketlerine bu yolla yatırım yapabilecek. Son bilgilere nazaran Binance’in Capital Connect platformunda listelenen fon sayısı 20’yi geçti.

Dünyanın süreç hacmine nazaran en büyük borsası, bu atılımıyla kurumsal yatırımcı portföyünü genişletmek için değerli bir adım atmış oldu. Borsa bilgilerine nazaran Binance, yılın birinci çeyreğinde geçen seneye nazaran kurumsal müşteri sayısını %8’in üzerinde artırdı. Etkin kullanıcı sayısının ise geçen yılın tıpkı devrine nazaran %65 arttığı aktarıldı.

Capital Connect hizmetiyle kurumsal yatırımcıların kripto fon yöneticileriyle inançlı halde ticaret yapması amaçlanırken bölümde inanç eksikliğinden kaynaklı bir açığın da giderilmesi hedefleniyor.

Binance VIP ve Kurumsal Lideri Catherine Chen yeni hizmetle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Binance platformunun mahallî varlığı BNB ise son vakitlerde Launchpad projelerinden kaynaklı volatilitenin akabinde Mayıs ayı prestijiyle %8’e yakın düşüş gördükten sonra 310 dolar sonuna kadar geriledi. 

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap