Binance Kıymetli Bir Duyuru Yaptı: Geri Ödeme Yapacak!

Binance Kıymetli Bir Duyuru Yaptı: Geri Ödeme Yapacak!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance Kıymetli Bir Duyuru Yaptı: Geri Ödeme Yapacak!

Binance, 3 milyon dolarlık rug-pull’dan etkilenen kullanıcılara geri ödeme yapmak için akıllı kontrat oluşturdu. Rug-pull’dan sonra, Xirtam dolandırıcıları çalınan fonları direkt Binance’e yatırarak borsanın varlıkları dondurmasını sağladı.

Kripto para borsası, Xirtam mağdurlarına geri ödeme yapacak!

Binance, Xirtam rug-pull olaylarının akabinde kullanıcılara geri ödeme yapmak için harekete geçti. Bu doğrultuda borsa, otomatik bir akıllı mukavele oluşturdu. 6 Eylül’de yapılan bir duyuruya nazaran, Xirtam dolandırıcılığından etkilenen kullanıcılar cüzdanlarını Etherscan’a bağlayarak, bir doğrulama denetiminden geçecekler. Bunun akabinde kullanıcıların kontrat adresi aracılığıyla talep fonksiyonunu çağırarak paralarını almaları mümkün. Kullanıcıların kurtarma sürecine hak kazanmaları için müracaatlarını 2 Ağustos’a kadar yapmış olmaları gerekiyor.

Binance daha evvel “XIRTAM olaylarına ait birkaç rapor aldık. Sorunun ciddiyetinin büsbütün farkındayız” diye yazdı. Buna ek olarak şu bilgilendirmeyi yaptı:

Bir soruşturma başlatıldı ve derhal harekete geçildi. Kuşkulu dolandırıcılık fonları Binance hesabında dondurulmuş durumda. Bu sorunu çözmeye çalışırken gösterdiğiniz sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.

BTC Piyasası: Binance Kıymetli Bir Duyuru Yaptı: Geri Ödeme Yapacak! 1

Xirtam rug-pull olayının geçmişi ve Binance meselesi

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Arbitrum merkezli Xirtam, Nisan ayında bir dizi fonlama tipi aracılığıyla kullanıcı mevduatlarından yaklaşık 1.909 Ethereum (3,2 milyon dolar) topladı. Bunlar ortasında iki direkt birinci kripto para arzı ve Fjord Foundry likidite önyükleme havuzları ve SushiSwap likidite havuzları aracılığıyla iki topluluk satışı yer aldı. Bir örnekte, planlanan bir Xirtam token birinci airdrop teklifi (IAO), pazarlık edilen fiyatın çok altında açıklanmayan bir Xirtam tohum satışının keşfedilmesinin akabinde Arbitrum merkezli merkezi olmayan borsa (DEX) AlienFi tarafından iptal edildi. IAO, başlaması planlanan tarihten yalnızca beş dakika evvel iptal oldu.

Sermayeyi artırdıktan sonra proje sahipleri, Xirtam akıllı kontratındaki tüm varlıkları boşaltan bir rug-pull organize etti. Lakin, tüm fonları direkt Binance borsasına yatırdılar. Bu da borsanın 4 Mayıs’ta dolandırıcıların çaldıkları varlıkları dondurmasına neden oldu. Dolandırıcılar, fonları Binance’e yatırmadan evvel aklanması için rastgele bir karıştırıcı ya da köprü hizmeti kullanmadı. Son kademeye geldiğimizde kripto para borsası, fonları mağdurlara geri ödeme konusunda şu açıklamayı yaptı:

XIRTAM ile ilgili bahislerde güncellemeler: XIRTAM varlık iadesinin ilerleyişine gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. İlgili varlıklar için akıllı mukavele oluşturuldu. XIRTAM İade Kılavuzu aracılığıyla Talep kontratı bilgilerini denetim edebilir ve ilgili bilgileri çalıştırmak ve denetim etmek için kılavuzu takip edebilirsiniz. Rastgele bir sorun yaşarsanız, bu kılavuzun sonunda itiraz etmek için bilgileri doldurabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap