Binance, Kanada’nın Ontario bölgesinde faaliyetlerini resmen durdurdu

Binance, Kanada’nın Ontario bölgesinde faaliyetlerini resmen durdurdu

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, Kanada’nın Ontario bölgesinde faaliyetlerini resmen durdurdu

Binance borsası Kanada’nın Ontario bölgesindeki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı ve konuyla ilgili bir taahhütname açıkladı. Yapılan duyuruda, Ontario’da Binance’in yeni müşteri kabul etmeyeceği, eski müşterilerin işlem yapmasının durdurulacağı ve bazı kullanıcılara işlem ücretlerinin geri ödeneceği, ayrıca şirketin taahhütlerini yerine getirip getirmediği konusunda üçüncü taraf bir kurumun görevlendirileceği belirtildi.

“Yaptığımız doğru değildi”

Binance borsasından yapılan açıklamada ayrıca, Ontario’da faaliyetlerin durdurulmasının ardından, işlemlerin yeniden başlatılmasının hata olduğu belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Haziran ayında Binance olarak, Ontario’da hizmet vermeme kararı aldık. 25 Haziran’da ise kullanıcılara 31 Aralık 2021’e kadar tüm hesaplarını kapamaları gerektiğini duyurduk. Ancak daha sonra 29 Aralık’ta, Ontario merkezli kullanıcılarımıza, buradaki faaliyetlerimize devam edeceğimizi bildirdik. Binance olarak bu hareketin doğru olmadığını kabul ediyoruz. Daha sonraki günlerde de, kısıtlamaların sürdüğüne dair hem kullanıcılar hem de çalışanlar bilgilendirildi ancak Ontario kullanıcıları sistemde işlem yapmaya devam edebildiler. Müşteri hizmetlerimiz de tutarsız bilgiler paylaştı ve kullanıcıların işlemlerine devam edebilecekleri bilgilerini verdiler. Binance olarak bu durumun da doğru olmadığını kabul ediyoruz.”

“Ontario’da artık hesap açılamayacak”

Borsa yaptığı uzun taahhüt açıklamasında ayrıca bundan sonra da Binance uygulamaları ve web sitesi üzerinden Ontario’da hesap açılamayacağını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

Binance Platformu Kullanım Koşulları, 6 Ocak tarihinden itibaren, Ontario kullanıcılarının artık Binance platformunu kullanmaya uygun olmadıklarını ve yeni kullanıcıların Ontario’da ikamet etmediklerini beyan etmesi gerektiğini belirtmektedir.Binance, doğrulanmış kullanıcılar için katılım süreci sırasında potansiyel kullanıcılar tarafından sağlanan bilgilere dayanarak, kendilerini Ontario’da olarak tanımlayan kullanıcıların Binance Platformunda yeni hesaplar açmasını engellemektedir.Binance, IP adreslerine göre Ontario’da olduğu belirlenen kullanıcıların yeni bir kullanıcı olarak kayıt yaptırmasını ve Binance platformunda yeni hesaplar açmasını engellemektedir.Resmi açıklamayla tersi söylenmediği sürece bu kayıt yaptırma prosedürleri aynı şekilde devam edecektir

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap