Binance İle İlgili Beklenen Açıklama XRP Avukatından Geldi

Binance İle İlgili Beklenen Açıklama XRP Avukatından Geldi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance İle İlgili Beklenen Açıklama XRP Avukatından Geldi

Kripto para dünyasında bugün Binance ile ilgili olarak kıymetli bir açıklama var. Üstelik açıklama XRP avukatından gelmiş durumda. Kripto topluluğunun yakından bildiği üzere önder kripto para borsası Binance son vakitlerde yasal süreçlere mevzu oluyor. Başka taraftan yasal uğraşını verirken her atağı dikkat çekiyor. Ayrıyeten mevzu ile ilgili olarak farklı açıklamalar da gündeme geliyor. Son açıklama John Deaton’dan geliyor. Ayrıntılara bakalım.

Binance SEC savaşına avukatın yaklaşımı

John Deaton SEC’in Binance’e karşı açtığı davayı tahlil ediyor. Ona nazaran mühürlü evraklar dava  sürecinde kıymetli rol oynayabilir. Burada Deaton’ın SEC ile Binance ortasındaki yasal çatışmaya bakışı dikkat çekiyor. Buna nazaran ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve ABD’deki muadili Binance US ortasındaki yasal hesaplaşmanın ortasında, önde gelen bir XRP avukatı olan John Deaton bakış açısını paylaşıyor. 

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance İle İlgili Beklenen Açıklama XRP Avukatından Geldi 1

Gizli evrakların ortaya çıkarılması Binance için potansiyel bir oyun değiştirici manasına geliyor. Dieğr taraftan Deaton, SEC-Binance davasının değerli bir istikametine dikkat çekiyor: Binance’in SEC’in muhakkak dokümanları mühürleme talebine itiraz etme potansiyeli var. Deaton, Binance’in bu türlü bir itirazının mahkemede değerli bir yük taşıyabileceğine dikkat çekiyor. Ayrıyeten düzenleyici kurum tarafından sunulan saklı gereçlerin niteliğine ait kıymetli bilgiler sağlayabileceğine inanıyor.

İtiraz kıymetli olacak

Deaton bu durumla ilgili olarak şu yorumu yapıyor. “Daha evvel de belirttiğim üzere, Binance’in SEC’in belli evrakları mühürleme talebine itiraz edip etmediğini görmek büyüleyici olacak. Binance’in cevabı, bu mühürlü kayıtların içeriği hakkında değerli ipuçları sunabilir.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance İle İlgili Beklenen Açıklama XRP Avukatından Geldi 2

Diğer taraftan Deaton’ın daha evvelki görüşleri de dikkat çekiyordu. Kıymetli avukat daha evvel yaptığı bir değerlendirmede, SEC’in Binance’e karşı başlattığı yasal sürecin nihayetinde bir uzlaşmayla sonuçlanabileceğini öne sürmüştü. Binance, yaklaşan yasal süreçlere titizlikle hazırlanıyor. Öbür taraftan SEC bünyesinde daha evvel kıymetli rollerde tecrübe sahibi olan şahısları görevlendiriyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) davanın ilerleyişi konusunda optimistliğini koruyor. Ayrıyeten olumlu bir tarafta ilerlediğini belirtiyor.

Davanın kripto piyasasına etkisi

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda birçok yatırımcı Binance ve SEC ortasında yasal çabayı yakından takip ediyor. Öbür taraftan sonuçlarının değerli olacağı noktasında herkes hem fikir. Buna nazaran mahkeme sonucunda kripto para dünyasının kıymetli kazanımlar elde edeceği yorumlar ortasında yer alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance İle İlgili Beklenen Açıklama XRP Avukatından Geldi 3

Diğer taraftan dava sürecinin kripto para piyasasında bir tasaya neden olduğu herkesin malumu. Bu durum ister istemez aşağı taraflı fiyat hareketlerine de neden oluyor.  

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap