Binance İçin Alarmlar Çalıyor: Alım Satım Faaliyeti En Düşüklerde

Binance İçin Alarmlar Çalıyor: Alım Satım Faaliyeti En Düşüklerde

Paylaş
BTC Piyasası: Binance İçin Alarmlar Çalıyor: Alım Satım Faaliyeti En Düşüklerde

Binance.US’deki alım satım faaliyetleri, kripto borsasının gibisi görülmemiş zorluklarla karşı karşıya kalması nedeniyle Eylül ayında yeni düşük düzeylere ulaştı. Amberdata tarafından The TIE Terminal’de bildirildiği üzere, 16 Eylül’de Binance.US’de süreç hacmi 5,09 milyon dolar olarak gerçekleşti. Ayın en düşük noktası, alım satım faaliyetinin toplam 2,97 milyon dolar olduğu 9 Eylül’de gerçekleşti. Bu, süreç hacminin 230 milyon dolar civarında olduğu 17 Eylül 2022’ye kıyasla değerli bir düşüş.

Binance’in ABD kolunun başı dertte

Binance.US, global kripto borsası Binance’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki şubesi. 5 Haziran’da Menkul Değerler ve Borsa Komitesi, başka ihlallerin yanı sıra kayıtsız menkul değer teklifleri ve yıkama ticareti ile ilgili suçlamalar nedeniyle her iki kripto borsasına karşı dava açtı. SEC’e nazaran, Binance.US’nin bir broker-bayi olarak kayıt yaptırmadığı ve hizmet olarak staking programının teklifini ve satışını kaydettirmediği sav ediliyor. Davadan bu yana Binance.US, 100’den fazla token çifti için ticareti durdurarak borsa faaliyetlerinde keskin bir düşüşe katkıda bulundu.

BTC Piyasası: Binance İçin Alarmlar Çalıyor: Alım Satım Faaliyeti En Düşüklerde 1

Binance.US’deki kaos şirket içi zorlukları da beraberinde getirdi. Binance.US’in o dönemki CEO’su Brian Shorder geçtiğimiz hafta istifa ederek geçtiğimiz haftalarda şirketler kümesinden ayrılan bir dizi global yöneticiye katıldı. Shorder’ın ayrılışının akabinde, Hukuk Lideri Krishna Juvvadi ve Baş Risk Sorumlusu Sidney Majalya da istifalarını açıkladı. Haberlere nazaran, ayrılışların ABD Adalet Bakanlığı tarafından Binance, CEO’su Changpeng “CZ” Zhao ve Binance.US hakkında devam eden bir soruşturmadan kaynaklandığı tez ediliyor. Shorder’ın ayrılışıyla ilgili spekülasyonlara cevap olarak CZ, X (eski ismiyle Twitter) üzerinden yaptığı açıklamada, yöneticinin “hak ettiği bir ara” verdiğini söyledi. CZ şunları yazdı:

Onun liderliğinde Binance.US sermaye artırdı, eser ve hizmet tekliflerini geliştirdi, iç süreçlerini sağlamlaştırdı ve kıymetli bir pazar hissesi kazandı; bunların hepsi müşterilerin faydasına daha güçlü bir şirket kurmaya yardımcı oldu. Katkıları için kendisine minnettarız.

BTC Piyasası: Binance İçin Alarmlar Çalıyor: Alım Satım Faaliyeti En Düşüklerde 2

Binance problemleri bitmiyor

Binance.US’nin meseleleri şimdi bitmemiş üzere görünüyor. SEC kısa mühlet evvel borsayı devam eden soruşturmada işbirliği yapmamakla suçladı ve keşif sürecinde sırf 220 evrak ürettiğini argüman etti. Bir öbür gelişmede, bir yargıç 15 Eylül’de SEC’in davayla ilgili dokümanların mühürlerini açma talebini kabul eden bir buyruk yayınladı. Bu dokümanlar SEC’in talebi üzerine mühürlenmiş ya da redakte edilmişti ve artık tekrar SEC’in talebi üzerine mühürleri açılıyor. Evrakların önümüzdeki günlerde erişime açılması bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap