Binance Hudutları Zorluyor! Dev Kripto Borsası Yeni Bir Atak Yaptı

Binance Hudutları Zorluyor! Dev Kripto Borsası Yeni Bir Atak Yaptı

Paylaş
BTC Piyasası: Binance Hudutları Zorluyor! Dev Kripto Borsası Yeni Bir Atak Yaptı

Binance, dokuz Latin Amerika ülkesinde Binance Pay’den kripto transferine imkan tanıyacak yeni bir platform başlattı. Dev kripto para borsasının yaptığı açıklamaya nazaran, Send Cash ismi verilen bu platform sayesinde kullanıcılar, dijital fonlarını lisanslı sağlayıcılar aracılığıyla daha düşük maliyetlerle ve daha süratli bir biçimde transfer edebilecekler.

Binance, Send Cash’i Latin Amerika’da devreye soktu!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Latin Amerika’da Send Cash isimli platformu tanıttı. Değerli bir gelişme olan bu teşebbüs, öncelikle dokuz ülkedeki kullanıcıları hedefliyor. Send Cash, kullanıcıların fonları kriptodan klâsik banka hesaplarına meselesiz bir formda kaydırmalarını sağlıyor.

Binance Pay’in bir kısmı olan Send Cash, lisanslı kanallar aracılığıyla daha süratli ve uygun maliyetli transferler vaat ediyor. Başlangıçta bu imkan Kolombiya, Honduras, Guatemala, Arjantin, Kosta Rika, Paraguay, Dominik Cumhuriyeti, Panama ve Meksika’daki kullanıcılara hitap edecek. Ayrıyeten, bu uygulamanın birinci kademesi Kolombiya ve Arjantin’deki banka hesaplarına direkt fon transferlerini vurguluyor. Bu gelişmeyi Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) X hesabı üzerinden paylaştı.

Dev kripto para borsası finansal kapsayıcılığı güçlendiriyor

Dünya Bankası’nın son Global Fintex 2021 istatistiklerine nazaran, Latin Amerika ve Karayipler’deki yetişkinlerin %42’sinin banka hesabı yok. Buna karşılık, bu sayı dünya genelindeki yetişkin nüfus için %24. Sonuç olarak, Send Cash üzere teşebbüsler bu uçurumu doldurmaya odaklanıyor. Böylelikle, potansiyel oyun değiştiriciler olarak ortaya çıkıyor. Binance Latin Amerika Bölge Lider Yardımcısı Min Lin, şirketin amaçları konusunda açıklamalar yaptı. Bu bağlamda Lin, şunları söyledi:

Latin Amerika’nın kripto dünyasına olan bağlılığımızı bir sefer daha teyit ettiğimiz bu teşebbüs, Binance için yeni bir sıçrama manasına geliyor. Ayrıyeten, finansal kapsayıcılığı desteklemeyi ve günlük kullanım için yenilikçi kripto uygulamaları oluşturmayı hedefliyoruz. Mahallî gereksinimlere cevap veren, şahsa özel eserlerle bölgesel zorlukların üstesinden gelmeye hazırız.

BTC Piyasası: Binance Hudutları Zorluyor! Dev Kripto Borsası Yeni Bir Atak Yaptı 1

Send Cash hudutları yine tanımlamaya hazırlanıyor!

Buna ek olarak, Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz Binance’in Despegar, Credencial Payment ve Vita Wallet üzere kesimin önde gelen isimleriyle yakın vakitte yaptığı işbirlikleri de şirketin kararlılığının altını çiziyor. Bu iştirakler, süreçlerin ötesine geçiyor. Böylelikle, hudut ötesi ödemeleri optimize etmeyi ve ödeme usulleri yelpazesini genişletmeyi odağına alıyor. Bu gelişmeler eşliğinde kripto para kesimi, global finansı yine şekillendirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Send Cash üzere yenilikler hudutları yine tanımlamaya hazırlanıyor. Binance üzere borsaların öncülüğünde Latin Amerika’nın finans dünyası için gelecek umut verici görünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap