Binance, Eylül’de Bitcoin Satış Dalgası Tetikleyebilir! İşte Nedeni

Binance, Eylül’de Bitcoin Satış Dalgası Tetikleyebilir! İşte Nedeni

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Eylül’de Bitcoin Satış Dalgası Tetikleyebilir! İşte Nedeni

Yeni bir duyuruya nazaran Binance, sıfır fiyatlı Bitcoin ticaret programında değişiklik yapmayı planlıyor. Daha evvel Mart ayında aldığı emsal karar, süreç hacimde %90 düşüşe yol açmıştı.

Binance, daha evvel çöküş getiren kararı tekrarlıyor

Binance, 24 Ağustos’ta yaptığı resmi duyuruda, sıfır fiyatlı Bitcoin alım satımının 7 Eylül’den itibaren güncelleneceğini açıkladı. Başkan borsa, BTC/TUSD spot ve marjin süreçlerinde değişiklikler yapmayı planlıyor. Daha evvel kullanıcılar, TUSD çiftleriyle BTC ticareti yaparken süreç fiyatı ödemiyordu. Güncellemeye nazaran artık kullanıcının VIP düzeyine nazaran standart bir iştirak fiyatı uygulanacak. Resmi duyuruya nazaran:

BTC/TUSD spot ve marjin ticaret çiftindeki karşılık gelen süreç hacmi, VIP kademesi hesaplamasında ve tüm Likidite Sağlayıcı programlarında dikkate alınacak. Ek olarak, BTC/TUSD spot ve marjin ticaret hacimleri için BNB indirimleri, yönlendirme indirimleri ve öbür fiyat ayarlamaları da devam edecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Eylül’de Bitcoin Satış Dalgası Tetikleyebilir! İşte Nedeni 1

Görünüşe nazaran Binance, TUSD için sıfır fiyatlı Bitcoin alım satım programını sonlandırıyor. Mart ayında aldığı emsal karar, süreç hacimde %90 düşüşe yol açmıştı…

BTC/TUSD kararı kripto para piyasası için ne manaya geliyor?

Binance, BTC/TUSD için uyguladığı fiyatsız Bitcoin ticaret programını değiştirerek istemeden öbür bir satış olayını tetikleyebilir. Kripto data sağlayıcısı Kaiko, 27 Mart’ta, Binance’in TrueUSD (TUSD) dışındaki tüm süreç çiftleri için sıfır fiyatlı Bitcoin ticaretini sonlandırmasının akabinde BTC-USDT çifti için Bitcoin süreç hacminin %90 düştüğünü açıklamıştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Eylül’de Bitcoin Satış Dalgası Tetikleyebilir! İşte Nedeni 2

En son bilgilere nazaran, BTC/TUSD ve BTC/USDT çiftleri Bitcoin ticaretinin en ağır olduğu çiftler ortasında. Fakat, Tether (USDT) ile olan süreç hacmi de düşüş gösteriyor. Bunun gerisindeki nedenlerden biri, Binance borsasının BUSD takviyesini sonlandırma kararıyla irtibatlı. Bir başka katalizör, TUSD’nin artık yalnızca sıfır fiyatlı Bitcoin ticareti için kullanılabilecek olması.

Lider borsa şu anda, evvelki popülerliğini yitiren TUSD yerine daha az tanınan FDUSD’ye odaklanıyor. Lakin FDUSD’nin süreç hacmi, birinci 10 Bitcoin ticaret çifti ortasına bile girmeyecek kadar düşük düzeyde. Bu durum, muhtemelen ticaret hacimlerinde öteki bir düşüşe yol açarak piyasada daha fazla baskı oluşturacak. FDUSD’nin piyasa pahası şu anda yalnızca 324 milyon dolar düzeyinde.

Binance, Latin Amerika ve Orta Doğu’daki kart hizmetlerini sonlandırıyor

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Binance, 25 Ağustos’tan itibaren Latin Amerika ve Orta Doğu’daki kripto banka kartı hizmetlerini askıya alacak. Kart hizmetleri 21 Eylül’den itibaren kalıcı olacak sone erecek. Bu atak Binance Hisse için yeni kullanım durumları sağlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap