Binance, El Salvador’un birinci tam lisanslı kripto borsası oldu

Binance, El Salvador’un birinci tam lisanslı kripto borsası oldu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, El Salvador’un birinci tam lisanslı kripto borsası oldu

Investing.com – Süreç hacmine nazaran dünyanın en büyük borsası unvanına sahip Binance, Bitcoin ülkesi El Salvador’da faaliyet göstermek için lisans aldı.

Binance, böylelikle Bitcoin’in yasal olduğu birinci ülkede tam lisanslı birinci kripto para borsası unvanına sahip oldu. 

Kripto borsası tarafından yapılan açıklamaya nazaran El Salvador Merkez Bankası Binance’e Bitcoin Hizmetleri Sağlayıcısı lisansı (BSP) verdi. Bununla birlikte El Salvador Ulusal Dijital Varlıklar Komitesi Binance’e kalıcı Dijital Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı lisansı (DASP) verdi. Alınan bu iki lisansla birlikte Binance, ülkedeki operasyonları için tam bir düzenleyici dayanağı almış oldu.

Binance, son vakitlerde birtakım ülkelerde düzenleyici pürüzüne takılsa da Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinde toplamda 18 yargı bölgesinde lisans sahibi olarak öbür borsaların önünde yer alıyor. 

Binance Latin Amerika Operasyonları Sorumlusu Min Lin lisanslama süreci hakkında konuşurken kripto borsasının dünya genelindeli düzenleyici kuruluşlarla uyumlu çalışma taahhüdünü öne çıkardı. Min Lin, ayrıyeten Salvador düzenleyicileriyle de lisanslama sürecinde titiz bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Binance, El Salvador’da elde ettiği lisanslarla eser yelpazesini genişletmeyi planlıyor. Bu manada Binance yetkilileri, Salvador’da kripto para benimsemesini artırmak ve Salvador halkına daha inançlı bir ticaret ortamı sunmak için lokal yetkililerle ahenk içinde çalışacaklarını söyledi.

El Salvador, 2021 yılında Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul eden birinci ülke olarak tarihe geçti. O devirden beri Bitcoin’e yönelik iktisat siyasetleri geliştiren ülke, memleketler arası kuruluşların baskısına ve tenkitlerine karşın Bitcoin yatırımlarına sürat kesmeden devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap