Binance, El Salvador’da güç kazandı

Binance, El Salvador’da güç kazandı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, El Salvador’da güç kazandı

El Salvador‘dan iki farklı lisans alan Binance, lisanslı hizmetlerini 18 bölgeye çıkardı.

Binance, El Salvador’dan iki lisans birden aldı. Gün içerisinde yapılan habere nazaran, Binance, El Salvador’da faaliyetlerini güçlendirmek için adımlar attı.

El Salvador Merkez Bankası, Binance’e bir Bitcoin Hizmet Sağlayıcı (BSP) lisansı verdi. Ayrıyeten, Salvador Ulusal Dijital Varlıklar Komitesi da Binance’e Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcı lisansı (DASP) verdi. Bu iki lisans borsanın bölgedeki gücünü artırdı.

Binance, El Salvador’da birinci tam lisanslı kripto borsası oldu

Binance, El Salvador Merkez Bankası ve Salvador Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu‘ndan lisans aldı. Borsanın aldığı iki lisanstan birisi süreksiz olmayan yetkiler sunarak, Binance’i ülkedeki birinci tam lisanslı kripto borsası haline getiriyor.

Binance CEO‘su CZ, toplumsal medya platformu üzerinden yaptığı paylaşımla bu haberi doğrulamış oldu. CZ, Binance’in blog gönderisini paylaştı. CZ, El Salvador‘da birinci tam lisanslı kripto borsası olduklarını ve gelişmeye devam edeceklerini aktardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Binance Latin Amerika Lideri Min Lin, şunları söyledi;

Binance, kripto ve blok zincir sanayisi için global standartları desteklemek üzere dünyanın dört bir yanındaki düzenleyici kurumlarla iş birliği içinde çalışmaya devam ederken, bu lisansı almaktan onur duyuyoruz. Bu duyuru, grubumuzun tüm bilgileri sağlamak ve ajansların gerektirdiği gerekli durum tespiti yapmak için aylarca özveriyle çalışmasının akabinde gelir ve Salvador pazarına ve kullanıcılarımıza olan bağlılığımızı gösterir. Merkez Bankası’na ve Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu’na minnettarız. Blockchain teknolojisinin benimsenmesi, El Salvador’da güvenlik ve yeniliğin tamamlayıcı varlıklar olduğunu kanıtlayan gelişen bir bölüm yarattı. Artık, Binance’e düzenleyici lisans veren dünyanın dört bir yanındaki ülkeler ortasına katılıyor.

El Salvador’da alınan lisans ile birlikte şirket, 18 pazarda faaliyetlerini lisanslı bir biçimde sürdürüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap