Binance duruşması volatilite yarattı: Tasfiyelerde şaşırtan detaylar!

Binance duruşması volatilite yarattı: Tasfiyelerde şaşırtan detaylar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance duruşması volatilite yarattı: Tasfiyelerde şaşırtan detaylar!

Binance duruşması öncesinde hareketlilik kazanan kripto paralarda son 24 saatte 80 milyon dolara yakın likidasyon görüldü, Borsalardan gelen enteresan datalar ise dikkat çekti.

Son vakitlerde birçok karışıklık içersinde bulunan Binance, gece saatlerinde bir duruşmaya çıktı. Duruşmanın hakimi, SEC yahut Binance US aleyhine bir karar vermedi. Bunun yerine, hakim her iki tarafın da işbirliği yapmasını teşvik etti. Ancak bu süreç boyunca kripto paralarda önemli bir hareketlilik yaşandı. Bu durum da haliyle tasfiye datalarını salladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance duruşması volatilite yarattı: Tasfiyelerde şaşırtan detaylar! 1

OKX’teki likidasyonlar Binance’i solladı!

Son 24 saatte toplamda 79,62 milyon dolarlık süreç tasfiye edildi. Bu süreçlerin 53,03 milyon dolarlık ksımını short, 26,24 milyon dolarlık kısmını ise long taraflı durumlar oluşturdu. BTC tarafındaki tasfiye bedeli 39,98 milyon dolar, ETH tarafındaki tasfiye kıymeti ise 13,96 milyon dolar halinde kayıtlara geçti. Bunlara ek olarak TRB, WLD ve SOL’den gelen tasfiye dataları dikkat çekti.

Likidasyonlara dair en çarpıcı bilgiler ise borsalardan geldi. Günümüzde en çok süreç hacmine ve kullanıcıya sahip olan kripto para borsası Binance, OKX‘in gerisinde kaldı. OKX’te 25,74 milyon dolarlık süreç tasfiye olurken, Binance’te 23,08 milyon dolarlık likidasyon gözlemlendi. Ayrıyeten geçtiğimiz günlerde OKX’in vadeli süreçler tarafındaki olağandışı fiyat hareketleri akıllara geldi.

Borsaların neredeyse hepsinde short istikametli süreçlerin likiditesi ön plana çıktı. Bunlara ek olarak Bitmex tarafındaki tasfiyelerin yüzde 88,21’lik kısmını long taraflı durumların oluşturması dikkatlerden kaçmadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance duruşması volatilite yarattı: Tasfiyelerde şaşırtan detaylar! 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap