Binance Durmuyor: 33 Altcoin Listeleyecek!

Binance Durmuyor: 33 Altcoin Listeleyecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Durmuyor: 33 Altcoin Listeleyecek!

Yakın vakitte yapılan bir duyuruda Binance Japan, Ağustos ayında ülkedeki en geniş kripto para çeşitliliğine sahip kapsamlı bir kripto varlık borsa hizmeti başlatma konusundaki savlı planlarını açıkladı. Birinci etapta Bitcoin ve 33 altcoin listeleyen borsa, Bitbank ve Coincheck üzere büyük mahallî rakiplerini geride bırakmayı hedefliyor.  İşte detaylar…

Binance, Japonya’da birçok altcoin projesini listeliyor

Kripto para devinin Binance platformunda geniş bir kullanım alanına sahip olan BNB borsa altcoini, stratejik olarak tecrübeli kullanıcıları hedefleyen bir atak olarak Japon pazarında birinci kere görücüye çıkacak. Satışa sunulan tokenlar ortasında Japon yatırımcılar birinci kere Binance’in mahallî tokenı BNB’ye erişebilecek. Binance Japan’ın token seçkisi, Solana (SOL), Astar (ASTR), Avalanche (AVAX), Jasmy (JASMY) ve Axie Infinity (AXS) üzere çeşitli merkeziyetsiz finans (DeFi) ve Web3 tabanlı Blockchain tabanlı oyun paylarını kapsıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Durmuyor: 33 Altcoin Listeleyecek! 1

Binance Japan’ın altcoinlerde kaldıraçlı alım satım süreçlerine müsaade vermeyecek olması, kendisini bölgedeki birçok rakibinden ayırıyor. Bunu yapmak için şirketin “Tip 1 Finansal Araçlar İşletmesi” lisansı almak için katı gereklilikleri karşılaması gerekecek. Binance Japan, spot alım satım ve varlık satışına ek olarak, kullanıcılarının farklı ihtiyaçlarını karşılamak için öbür özellikler de sunmayı planlıyor. Borsa, kullanıcıların kripto varlıklarını yatırmalarına ve gelir elde etmelerine imkan tanıyan “Basit Kar (kredi kripto varlıkları)” ve bir NFT Pazaryeri sağlayacak. Otomatik yatırım ve API ilişkisi mevcut olacak ve genel ticaret tecrübesini geliştirecek.

Borsanın Japonya pazarına girişini CZ duyurdu

WebX konferansında yapılan duyuru, Binance Holdings CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) beklenmedik bir görüntü iletisi görünümünü içeriyordu. CZ, Japon pazarına tekrar girmekten duyduğu heyecanı lisana getirdi. Japonya’nın Web3 düzenleyici ortamındaki başkan pozisyonunu vurguladı. Bu atak, daha evvel Japonya’da uygun kayıt olmadan faaliyet gösterdiği için 2021 yılında Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’nın (JFSA) ihtarlarıyla karşılaşan altcoin ve BTC borsası Binance için olumlu bir gelişmeye işaret ediyor. Bununla birlikte, Kasım 2022’de Sakura Exchange BitCoin’in yüzde 100 mülkiyetinin satın alınması, Binance’in JFSA tarafından düzenleyici nezaret altına alınmasını sağladı. Japon düzenleyici gerekliliklerine uyma konusundaki kararlılığını gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Durmuyor: 33 Altcoin Listeleyecek! 2

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Japonya, kripto para borsaları için net düzenlemeler oluşturma konusunda proaktif davrandı. Binance’in piyasaya geri dönüşü, ülkedeki kripto para borsaları ortasında yenilenen bir rekabet devrine işaret ediyor. Ülkenin ulusal vergi kurumunun, token ihraç edenleri gerçekleşmemiş BTC ve altcoin karları üzerinden kurumlar vergisi ödemekten muaf tutmak için mevzuatı güncellemesiyle birlikte, ortam kripto dalında daha fazla büyüme için olgunlaştı. Şu an itibariyle, Japonya’da listelenecek tokenlara ait spesifik detaylar Binance tarafından sağlanmadı. Fakat Japonya merkezli Coinpost isimli medya kuruluşu, listelenen coinleri aşağıdaki bir tweet ile paylaştı.  Yeniden de resmi bir açıklama olmadığını belirtmekte yarar var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap