Binance, Dubai’de operasyonel lisans aldı!

Binance, Dubai’de operasyonel lisans aldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Dubai’de operasyonel lisans aldı!

Binance, Eylül 2022’de hazırlık lisansı alıp, ön şartları yerine getirdikten sonra Dubai’de faaliyet göstermek için lisans kazandı.

Binance, Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) müşterilerinin fonlarını mahallî olarak tutmak, borsayı işletmek, ödemeler ve saklama hizmetleri sunmak için Minimal Viable Product (MVP) lisansı aldı. Kripto borsalarının önde gelen ismi Binance, Dubai’deki uygun kullanıcıların artık yetkili hizmetlere erişebileceğini söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Dubai’de operasyonel lisans aldı! 1

Borsa, Dubaide’ki faaliyetlerini genişletiyor

Dubai’de lisans aldığını açıklayan Binance, yetki alanıyla ilgili dört etaptan üçüncüsüne gelmiş durumda. Uygun kullanıcıların yetkili hizmetlere erişebileceğini açıklayan borsa, sırf Dubai değil, birçok ülkenin dikkatini çekti. Fon idaresi, borsa işletimi, ödemeler ve saklama hizmetleri için çalışmalarını hızlandırdan Binance, bu bahisler üzerinde duyuru yayınlamaya devam ediyor.

Dubai’nin dört kademeli bir lisanslama süreci var ve Binance, tüm kurallara uygunluğun gösterilmesinin akabinde beklenen Tam Pazar Eseri (FMP) lisansı ile bu basamaklardan üçünü geçti. Ayrıyeten borsanın Dubai’deki atılımı, Japonya’ya tekrar girmesi planlandığı ve Almanya , Avusturya, Belçika ve Hollanda’da problemler ile karşılaştığı sırada geldi. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap