Binance, dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya kalabilir

Binance, dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya kalabilir

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya kalabilir

Haber sitesi Semafor’un paylaşımına nazaran kripto borsası Binance, ABD Adalet Bakanlığı tarafından dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya kalabilir. Lakin savcılar, FTX’te olduğu üzere bankanın operasyonlarında oluşabilecek riskleri göz önünde bulundurarak alternatifler üzerine düşünüyor.

Bitcoin ve Binance’e ilişkin BNB token, haberin yayımlanmasından bu yana düşüyor.

Semafor’a nazaran ABD’li yetkililer, bir iddianamenin tüm kripto para ünitesi sanayisini tehlikeye atabileceğine dair tasa duyuyor. Bu nedenle “para cezası, takipsizlik kararı anlaşması” üzere alternatifler inceleniyor.

ABD’li yetkililerin Binance’i yakından takip ettiği zati biliniyordu. Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi (CFTC) bu yılın başlarında şirkete ve şirketin kurucusu Changpeng “CZ” Zhao’ya ABD maddelerinden “kasıtlı bir biçimde kaçmaya çalışılması” sebebiyle dava açmıştı.

Ancak geçen yıl Sam Bankman-Fried‘a ilişkin FTX borsasının ve 2008 yılında Lehman Brothers’ın iflası göz önüne alındığında borsa başarısızlıklarının tüm bölümü aşağıya çekebildikleri görülüyor. Binance ise dünyanın en büyük borsası pozisyonunda.

FTX’in çöküşü kripto piyasasında milyarlarca dolar ziyan yaratmış, sanayinin prestijini zedelemiş ve kredi sağlayıcısı Genesis’i iflasa sürüklemişti.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap