Binance Değil! Dev Borsa Bitcoin Adımını Açıkladı

Binance Değil! Dev Borsa Bitcoin Adımını Açıkladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Değil! Dev Borsa Bitcoin Adımını Açıkladı

Önde gelen bir kripto para borsası olan Bitfinex, Bitcoin BTC’yi bilançosunda tutarak eşsiz bir yaklaşım benimsiyor. Buna nazaran dünyanın birinci ve en büyük kripto para ünitesine olan uzun vadeli bağlılığını pekiştiriyor. Ayrıntılara bakalım.

Bitcoin için stratejik bir hamle

Bitfinex, kripto para piyasasına olan bağlılığını gösteren bir uygulama ortaya koyuyor. Buna nazaran, süreç fiyatı çıkarlarının bir kısmını tarihi olarak Bitcoin BTC’de tutuyor. Muhakkak sayılar açıklanmamış durumda. Fakat bu hareket Bitfinex’in bitcoin’in kalıcı pahasına olan inancının açık bir göstergesi. Bitfinex’in adımları yalnızca bununla da sonlu değil. BTC teknolojisine tekrar yatırım her vakit gündemlerinde.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Değil! Dev Borsa Bitcoin Adımını Açıkladı 1

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, kripto borsalarının kârlarını Bitcoin BTC’ye yine yatırmalarının kıymetini vurguluyor. Ardoino, Bitfinex’in sırf BTC tutmakla kalmadığını belirtiyor. Ayrıyeten Lightning Network ve Liquid Network üzere BTC Layer 2 ağlarını da faal olarak desteklediğini tabir ediyor. Ayrıyeten borsa, daha uygun maliyetli ve özel süreçleri kolaylaştıran RGB protokolünün geliştirilmesinde yer alıyor. Bu teknoloji birebir vakitte BTC blockchain’de token ihracını da kolaylaştırıyor. Ardoino, “Bitfinex Bitcoin teknolojisine yatırım yapıyor. Bu yalnızca Bitcoin satın almaktan çok daha fazlası.” diyor.

Bitfinex ve Tether: Bir kripto güç ikilisi

Bitfinex’in Bitcoin varlıkları şimdiye kadar yaygın olarak rapor edilmemiş durumda. Lakin stablecoin ihraççısı olan kardeş şirketi Tether, global olarak en büyük 11. Bitcoin sahibi olarak değerli bir pozisyona sahip. Bu açıklama, bu yılın başlarında Tether’in kripto para varlıklarına yönelik stratejik değişiminin bir modülü olarak kârının %15’ine kadarını tertipli olarak Bitcoin’e yatırma niyetini açıklamasıyla geldi.Tether şu anda rezervlerinde yaklaşık 1,6 milyar dolar bedelinde BTC bulunduruyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Değil! Dev Borsa Bitcoin Adımını Açıkladı 2

Bitfinex ve Tether, ortalarında MicroStrategy, Tesla ve Square üzere dal devlerinin de bulunduğu, bilançolarında Bitcoin tutmayı tercih eden seçkin bir küme şirkete katılıyor. Bu strateji, kripto para ünitelerinin uzun vadeli potansiyelini ve bedelini tanıyan kuruluşların artan eğilimiyle uyumlu. CoinGecko’nun son bilgilerine nazaran BTC 25.900 dolar civarında süreç görüyor. Ayrıyeten kripto piyasasındaki kıymetini ve direncini sürdürdüğünün altını çiziyor.

Kalıcı potansiyel

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda özetle, Bitfinex’in Bitcoin’e olan bağlılığı kıymetli Bir kripto para borsası olarak rolünün ötesine uzanıyor. Bitfinex, Bitcoin’i bilançosunda tutuyor. Ayrıyeten BTC ile ilgili teknolojilerin geliştirilmesine etkin olarak katılıyor. Öteki taraftan bu durum, kripto para ünitelerinin finansal ortamdaki kalıcı potansiyelinin bir ispatı olarak duruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap