Binance Davasında Son Gelişmeler: SEC Tansiyonu Tırmanıyor!

Binance Davasında Son Gelişmeler: SEC Tansiyonu Tırmanıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Davasında Son Gelişmeler: SEC Tansiyonu Tırmanıyor!

ABD’li düzenleyici SEC, son gelişmeler ışığında Binance’e karşı açtığı davada değerli bir adım atıyor. Binance.US’un işbirliği yapmadığını sav ederek Binance davasında dosyalanan kimi mühürlü dokümanların içeriğini ifşa ediyor.

SEC, Binance davasında ispat ve tanıklıkla karşılık verdi

Son gelişmelere nazaran, SEC kimi bâtın dokümanların içeriğini ortaya çıkarmak için “mühürü açma” talebinde bulundu. SEC, Binance.US ve Binance ortasındaki cüzdan, sistem ve grup ayrımı konusunda işbirliği eksikliği konusunda tasalar lisana getirdi.

Belirtilenlere nazaran, SEC, BinanceUS’un CEO’su Brian Shroder ve Jasmine Lee’den tabir almayı planlıyor. Lakin Binance.US bu talebe karşı çıkıyor. SEC daha evvel BinanceUS yöneticileri Erik Kellogg ve Tao Zhang’den söz almıştı.

BAM İdaresi ve BAM Trading ile olan son süreç, şirketin işleyişine dair soruları gündeme getiriyor. SEC, daha evvel muahedeye varılan istek kararına karşıt bir biçimde Ceffu’nun (eski ismiyle Binance Custody) her iki platform için de velayet hizmeti verdiğini öne sürüyor.

SEC, Binance.US’nin “aşırı geniş” ve “gereğinden fazla yorucu” olarak nitelendirdiği talepler karşısında, gözetici bir düzenlemeye gitmesine karşı çıkıyor. Düzenleyici, bu taleplerin gerisinde yatan gerçeğin ortaya çıkması için 30 küsur kanıt sundu. BinanceUS tarafından sunulan hami düzenlemenin reddedilmesini talep etti.

Sıradaki tarih 18 Eylül

Çarşamba günü Hakim Faruqui, önümüzdeki duruşmanın 18 Eylül’de yapılacağını belirten bir karar imzaladı. Bu duruşma, esirgeyici düzenlemenin ve daha fazla evrakın açıklanmasına yönelik taleplerin ele alınacağı bir platform sağlıyor. Bu ortada, Binance.US CEO’su Brian Shroder’ın geçtiğimiz hafta istifa etmesi, kripto sanayisinde telaş yarattı. Shroder’ın istifası, şirkette yaşanan öbür işten çıkarmaların akabinde geldi.

Bu gelişmeler, Binance.US ve SEC ortasındaki sürtüşmenin derinleştiğini gösteriyor. BinanceUS, SEC’nin taleplerini reddederken, SEC de işbirliği eksikliği konusunda ısrarcı. Sonuç olarak, SEC ve BinanceUS ortasındaki dava, iki tarafın da söyleyecek çok şeyi olduğunu doğruladı. 18 Eylül’deki duruşma, bu karmaşık davanın geleceği açısından belirleyici bir an olacak. Her iki tarafın da argümanları, önümüzdeki günlerde daha da netleşecektir.

2 Binance yöneticisi daha şirketten ayrıldı

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, dün Binance yöneticileri Krishna Juvvadi ve Sidney Majalya’da şirketten ayrıldılar. BinanceUS’ta vazife yapan hukuk lideri Krishna Juvvadi ve baş risk sorumlusu Sidney Majalya, Brian Shroder’dan yalnızca bir gün sonra istifalarını duyurdu. Kaynaklara nazaran Shroder, işçisinin üçte birini işten çıkardığı için firmadan ayrılmak istedi. Böylelikle son bir haftada üç borsa yöneticisi istifasını duyurdu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap